Tehnoloģijas

Uzticības līmenis – uz kurām platformām un pakalpojumiem aizsardzības lietotāji paļaujas visvairāk

Uzticības līmenis – uz kurām platformām un pakalpojumiem aizsardzības lietotāji paļaujas visvairāk

„Kaspersky” izanalizēja anonimizētus datus, ko brīvprātīgi snieguši „Privacy Checker” apmeklētāji. Tā ir vietne, kas ietver noderīgus padomus par personas datu aizsardzības iestatījumiem dažādos interneta pakalpojumos un platformās. Šie rezultāti parāda, kādus aizsardzības iestatījumus (stingrus, vidējus vai atvieglotus) katram pakalpojumam vai platformai ļaudis bieži meklē.

Saskaņā ar datiem „TikTok” lietotājus visvairāk interesē stingri aizsardzības iestatījumi visos pakalpojumos — šādu pieprasījumu īpatsvars ir 71 %. Savukārt „iPhone” īpašniekus salīdzinājumā ar citām platformām visvairāk satrauc aizsardzība tiešsaistē — vairāk nekā puse (53 %) pieprasījumu attiecas uz visstingrākajiem aizsardzības iestatījumiem.

Augošā digitālās informētības tendence rosina klientus vairāk rūpēties par personas datiem un digitālajām pēdām tīmeklī. Dažādu datu aizsardzības iestatījumu izmantošana pakalpojumos un platformās nodrošina augstu kontu un personiskās informācijas aizsardzības līmeni, kā arī digitālo pēdu nospiedumu skaita kontroli.

Dati ir iegūti no anonīmiem „Kaspersky” vietnes „Privacy Checker” apmeklējumiem periodā no 2019. gada 1. decembra līdz 2021. gada 15. novembrim. „Kaspersky” sociālo mediju eksperti izanalizēja, kuru pakalpojumu un platformu lietotāji visbiežāk atvēra aizsardzības norādījumus. Pašlaik platformas „Privacy Checker” noklusējuma iestatījums ir vidējais līmenis.

Runājot par digitālajiem pakalpojumiem, „TikTok” lietotāji nebija vienīgie, kas meklēja stingras aizsardzības padomus. Otrajā vietā ir Krievijas sociālais tīkls VK — visaugstākā aizsardzības līmeņa pieprasījumu daļa veido 48 %. Trešo vietu ieņem „Instagram” — 42 % vaicājumu bija saistīti ar stingriem iestatījumiem. Savukārt vismazāk raižu sagādā „Facebook” drošības līmenis — tā pieprasījumu daļa pēc visstiprākās aizsardzības padomiem ir 33 %.

Noskaidrojās, ka par datu aizsardzību mobilajās platformās visvairāk raizējas „iPhone” īpašnieki. Vairāk nekā puse (53 %) visu vaicājumu ir visaugstākā drošības līmeņa meklējumi, bet vidēju pieprasījumu procentuālā daļa ir 42 %. Savukārt 57 % „Android” lietotāju meklē iestatījumus vidējam līmenim. Tikai 39 % interesē visstiprākās aizsardzības padomi.

No datoru platformām vairāk nekā puse Mac (59 %) lietotāju interesējas par vidējiem iestatījumiem, bet „Windows” daļa nesasniedz 41 %. Mac ierīču īpašnieki stingras aizsardzības padomus meklē mazāk nekā „Windows” ierīču īpašnieki — attiecīgi 33 % un 41 %.

Turklāt pēc visu pieprasījumu analīzes noskaidrojās, ka to lietotāju vidū, kas meklē aizsardzības padomus vietnē „Privacy Checker”, vispopulārākā platforma ir „Android” — viņu īpatsvars sasniedz 67 %. Tādējādi „iPhone” pieprasījumu daļa ir tikai 11 %, bet Mac — 4 %. Gandrīz piektdaļa (18 %) visu vaicājumu nāk no „Windows”.

„Izmantojot tiešsaistes pakalpojumus un platformas, lietotāji neizbēgami atstāj digitālās pēdas. Tās var būt ģeogrāfiskās atrašanās vietas fotogrāfijās, IP adreses utt. Tagad digitālā apziņa kļūst arvien populārāka lietotāju vidū, jo viņi ir sākuši pievērst vairāk uzmanības tiešsaistē glabātās personiskās informācijas aizsardzības līmenim. „Privacy Checker” un tamlīdzīgu platformu izmantošana palīdz labāk saprast personas datu aizsardzības līdzekļus, kā arī nodrošināt ierīču un kontu drošību,” komentē „Kaspersky” Sociālo mediju nodaļas vadītājs Sergejs Maļenkovičs.

Sīkāku informāciju par konta personas datu aizsardzības iestatījumiem lietotāji var atrast „Kaspersky” vietnē „Privacy Checker”. Turklāt „Kaspersky” ir sagatavojis īsu kontrolsarakstu, lai aizsargātu personisko informāciju visās platformās.

  • Droši pārbaudiet saiti pirms noklikšķināšanas uz tās. Uzvirziet kursoru uz tās, lai priekšskatītu vietrādi URL, un pārbaudiet, vai nav pareizrakstības vai citu kļūdu. Pat ja ziņa vai e-vēstule ir pienākusi no labākā drauga, neaizmirstiet, ka arī viņa kontu var uzlauzt. Esiet piesardzīgs visās situācijās. Pat ja ziņa šķiet draudzīga, uzmanīgi izturieties pret saitēm un pielikumiem.
  • No izsekošanas internetā var palīdzēt izvairīties privātā pārlūkošana programmatūrā.
  • Katram pakalpojumam izmantojiet citu paroli. Tādā veidā pat tad, ja kāds konts tiek nozagts, pārējie netiks paķerti līdzi.
  • Var būt diezgan grūti iegaumēt garas, unikālas paroles daudziem pakalpojumiem/platformām, bet, izmantojot paroļu pārvaldnieku, ir jāiegaumē tikai viena galvenā parole.
  • „iPhone” lietotājiem ir daži „Apple” nodrošināti personas datu aizsardzības līdzekļi, un lietotāji var bloķēt lietotņu piekļuvi fotogrāfijām, kontaktpersonām un GPS funkcijām, ja uzskata, ka šīs atļaujas nav vajadzīgas.
  • „Android” lietotājiem ir rūpīgi jāpārbauda lietotņu atļaujas. Drošs variants ir aizliegt nevajadzīgas tiesības, instalējot jaunu lietotni. Jo vairāk atļauju ir lietotnei, jo vairāk tā var darīt ierīcē un ievākt vairāk datu par lietotāju. Tāpat droša izvēle ir ieinstalēt nekļūmīgu drošības risinājumu, lai nodrošinātu visaptverošu aizsardzību.
  • Aizsargājiet tālruni un datoru ar parolēm vai piekļuves kodiem. Drošs risinājums ir tālruņu, planšetdatoru un datoru bloķēšanai izmantot paroles vai biometrisko autentifikāciju.

 Par „Kaspersky”

Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top