Valūtas

Uzbrukums 51: hakeri uzlauzuši Vertcoin un nozaguši 100 tūkstošus dolāru

Uzbrukums 51: hakeri uzlauzuši Vertcoin

Drošības eksperts Marks Nesbits pastāstīja, ka kriptovalūtas Vertcoin blockchain pakļauts 51 procenta uzbrukumam. Coinbase inženieris konstatējis, ka vairāki anonīmi kibernoziedznieki nomājuši lielu ASIC maineru hashrate apjomu un ieguvuši vairāk nekā 50 procentu tīkla hashrate. Tas viņiem ļāva pārņemt Vertcoin publisko blockchain.
Atgādinām – kriptovalūtu, kuras strādā pēc principa PoW, veselums balstās uz tīkla dalīto raksturu. Tās uzskatāmas par decentralizētām tikmēr, kamēr neviens maineris vai maininga pūls nav ieguvis vairāk nekā 50 procentu tīkla hashrate. Ja maininga subjekts iegūst kontroli pār hashrate lielāko daļu, tad tas ļauj viņam izveidot atsevišķus blokus no jebkura izvēlēta iepriekšējā bloka. Un, ja alternatīvais blockchain sāks ražot vairāk bloku, tad tas izraisīs ķēdes reorganizāciju.

Turklāt, ja mainera rīcībā ir vērā ņemams daudzums monētu – tad viņš tīklā var veikt dubultā patēriņa uzbrukumu. Piemēram – var iniciēt transakciju galvenajā ķēdē, bet pēc tam dublēt šo transakciju alternatīvā viltotā ķēdē. Rezultātā abas transakcijas nosūtīs vienu un to pašu monētu, bet apstiprinājumu saņems tikai viena no tām – tādējādi otru transakciju padarot nederīgu.
Saskaņā ar CCN datiem – 4 nesenos gadījumos, no kuriem viens turpinās līdz pat šim, monēta Vertcoin VTC piedzīvoja 22 dziļas tīkla reorganizācijas. No tām 15 tika fiksēts divkāršs koinu patēriņš.
Pēc mūsu aplēsēm – šie uzbrukumi var izraisīt vairāk nekā 100 tūkstošu dolāru zādzību. Vislielākā tīkla reorganizācija skāra 300 blokus dziļumā.

Nesbitt brīdinājis biržas ar PoW altkoiniem par potenciālajiem zaudējumiem nepietiekami efektīvu pretpasākumu dēļ. Tas iespējams tādēļ, ka biržas parasti ļauj uzreiz mainīt altkoinus pret citiem aktīviem vai arī izvadīt tos no platformas.
Ļaunprātis var iemaksāt depozītu ar atliktu maksājumu, apmainīt to pret citu aktīvu, izvadīt naudu no platformas, bet pēc tam atcelt sākotnējo depozītu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top