Visas ziņas

Globālais biotehnoloģiju uzņēmums Biogen uzsāk savu darbību Latvijā

Globālais biotehnoloģiju uzņēmums Biogen uzsāk savu darbību Latvijā

Sākot ar 1.decembri, Biogen meitas uzņēmums SIA Biogen Latvia ir uzsācis tiešo pārstāvniecību Latvijā, kā daļu no uzņēmuma kopējās izaugsmes stratēģijas.

ASV dibinātais uzņēmums Biogen ir viens no lielākajiem biotehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē, kas nodarbojas ar ārstniecības terapiju izstrādi un komercializāciju, specializējoties neiroloģisko slimību izpētē. Uzņēmums ir viens no pirmajiem, kas izstrādājis slimības attīstību ietekmējošas ārstniecības terapijas tādām slimībām kā multiplā skleroze un spinālā muskuļu atrofija. Biogen apgrozījums 2019.gadā sastādīja 14,4 miljardus ASV dolāru.

Lai veicinātu uzņēmuma globālo izaugsmi, kā arī lai būtu tuvāk pacientiem un vietējiem partneriem, pēdējo gadu laikā Biogen ir uzsācis darbību vairākās valstīs. Uzņēmums vienlaicīgi uzsāks darbību gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā. Biogen Latvia ir kļuvis par biedru Amerikas Tirdzniecības Palātā Latvijā (Amcham) un Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijā (SIFFA). Globāli Biogen nodarbina vairāk nekā 7400 darbinieku, un uzņēmumam pašlaik ir divi galvenie ražošanas centri – Pensilvānijā, ASV un Šveicē, Eiropā. Biogen produkti ir pieejami 102 valstīs visā pasaulē.

“Mēs esam patiesi gandarīti par iespēju uzsākt Biogen darbību Latvijā. Latvija mums ir svarīgs tirgus, un mēs novērtējam, ka šeit ir sastopama augsta līmeņa zinātniskā kompetence. Mēs ticam, ka kopā ar Latvijas partneriem mēs varēsim virzīt uz priekšu inovācijas medicīnā. Ofisa atvēršana Rīgā ir pirmais solis mūsu ilgtermiņa sadarbībai Latvijā”, komentē Biogen Latvia ģenerāldirektors Mikko Fernström.

2019.gadā Biogen investēja 2,3 miljardus ASV dolāru pētniecībā un izstrādē, kā arī veica 170 klīniskos pētījumus, kuros tika iesaistīti vairāk nekā 30 000 pacientu.

“Neiroloģiskās saslimšanas ir viens no galvenajiem invaliditātes cēloņiem Eiropā, un sastāda trešdaļu no kopējā veselības aprūpes budžeta izmaksām. Mūsu pienākums ir sadarboties ar vietējiem partneriem, lai sniegtu pacientiem cerību. Uzsākot darbu Latvijā, mēs izsvērsim tālākās investīcijas, klīniskajos pētījumos, kā arī iespējas attīstīt citus projektus ar vietējiem sadarbības partneriem”, papildus komentē Biogen Latvia ģenerāldirektors Mikko Fernström.

Par Biogen

Biogen pamatuzdevums ir būt vadošajam uzņēmumam neirozinātnē. Biogen atklāj, izstrādā un piegādā inovatīvus terapijas risinājumus cilvēkiem, kas ikdienā dzīvo ar nopietnām neiroloģiskām un neirodeģeneratīvām saslimšanām visā pasaulē, kā arī terapijas saistītas ar šīm saslimšanām. Biogen, vienu no pasaulē pirmajiem globālajiem biotehnoloģiju uzņēmumiem, 1978.gadā dibināja Čārlzs Veismans (Charles Weissmann), Hainzs Šālers (Heinz Schaller), Kenets Murejs (Kenneth Murray) un Nobela Prēmijas saņēmēji Volters Gilberts (Walter Gilbert) un Filips Šārps (Phillip Sharp). Šobrīd Biogen portfelī ir iekļautas pasaulē plaši pielietotas zāles, kas tiek izmantotas multiplās sklerozes ārstēšanā, uzņēmums ir ieviesis pirmās reģistrētas zāles spinālajai muskuļu atrofijai un fokusējas uz izpētes programmām, kas vērš uzmanību tādām jomām kā multiplā skleroze, neiroimunoloģija, Alcheimera slimība un demence, neiromuskulārās slimības, kustību traucējumi, imunoloģija, oftalmoloģija, neirokognitīvie traucējumi, akūta neiroloģija un sāpes.

Informāciju sagatavoja Elīza Lazdāne, VA Government komunikācijas projektu vadītāja.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top