Tehnoloģijas

Latvijas IT uzņēmums “WinGo Deposit” izpelnās ES projekta BOWI atzinību

Latvijas IT uzņēmums "WinGo Deposit" izpelnās ES projekta BOWI atzinību

Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmums “WinGo Deposit” ar mākslīgā intelekta risinājumu kvalificējās Eiropas Savienības (ES) finansētā projekta BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs) priekšatlasei, izpelnoties starptautisku atzinību.

“Tas ir svarīgs pagrieziena punkts, kas apliecina uzticību gudrās atkritumu šķirošanas iekārtai un tās izaugsmes iespējām. Būtībā mums paveras daudzsološa attīstība Eiropas Savienības un sadarbības partneru tirgos. Kā rezultātā Latvijā radītu tehnoloģisko risinājumu aicinās izmantot valstīm, kuras meklēs inovācijas depozīta sistēmas vai vides ilgtspējas kontekstā,” skaidro Latvijas IT uzņēmuma “WinGo Deposit” vadītājs Vismands Menjoks.

Latvijas IT uzņēmums "WinGo Deposit" izpelnās ES projekta BOWI atzinību

Neatkarīgas starptautiska līmeņa ekspertu komisijas vērtējumā par “WinGo Deposit” mākslīgā intelekta risinājumu teikts: “Sagaidāma ietekme sociālajā un vides jomā. Inovatīvs, uz lietotāju vērsts risinājums ar pieeju, kas uzlabo taras automātu funkcijas. Pieteikuma iesniedzējs arī ierosina stabilu atlīdzības sistēmu, kurai varētu būt ievērojams pieprasījums tirgū.”

Latvijas IT klastera izpilddirektore Aiga Irmeja uzskata, ka starptautiskā sadarbība pilnveidos risinājuma pielāgošanas iespējas: “BOWI projekts paredz stiprināt sadarbību starp Digitālās Inovācijas centriem Eiropā, kopīgi attīstot inovatīvus digitalizācijas risinājumus. Esam gandarīti, ka “WinGo Deposit” mākslīgā intelekta risinājums izpelnījies ekspertu atzinību, un sagaidām aizraujošu sadarbību nākamā gada laikā, kad varēsim palīdzēt šim risinājumam iegūt Eiropas partneru atbalstu caur Digitālās Inovācijas centru sadarbības tīklu. ”

Latvijā radīta “WinGo Deposit” gudrā atkritumu šķirošanas iekārta ar mākslīgā intelekta un neironu tīklu palīdzību pieņem, atpazīst un sašķiro dažādu veidu gan saplacinātus, gan nesaplacinātus iepakojumus, tostarp baterijas, metāla skārdenes, tetrapakas, PET un stikla pudeles. Šo risinājumu Latvijas dzērienu iepakojumu depozīta sistēmai piedāvā potenciālais operators “Nulles depozīts”.

Latvijas IT uzņēmums "WinGo Deposit" izpelnās ES projekta BOWI atzinību

Projekts “BOWI” tiek īstenots saistībā ar Eiropas Komisijas (EK) pētniecības un inovācijas programmu “Apvārsnis 2020”. Tā mērķis ir veicināt digitālo inovāciju ieviešanu dažādos reģionos, visā Eiropā un sekmēt zinātnisko sadarbību, piesaistot attiecīgās jomas ES dalībvalstu ekspertus.

Par “WinGo Deposit”

Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmums “WinGo Deposit” ir depozīta sistēmas operatora pretendenta “Nulles depozīts” dalībnieks, kas no 2022.gada 1.februāra Latvijā gatavs nodrošināt modernu un ilgtspējīgu depozīta sistēmu visā valstī iedzīvotājiem ērtā veidā. “WinGo Deposit” atkritumu šķirošanas iekārta ar mākslīgā intelekta un neironu tīklu palīdzību atpazīst, pieņem un sašķiro dažādu veidu un tilpumu gan veselus, gan saplacinātus iepakojumus.

Latvijas IT uzņēmums "WinGo Deposit" izpelnās ES projekta BOWI atzinību

Informāciju sagatavoja Matīss Rutks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top