Tehnoloģijas

Vācija pacēlusi gaisā divus iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, lai pārtvertu Krievijas lidmašīnas

Eurofighter Typhoon

Krievijas gaisa spēki acīmredzot velējās pārbaudīt NATO valstu pretgaisa aizsardzības sistēmas darbību, izmantojot astoņas savas lidmašīnas.

Pagājušajā nedēļā Vācijai nācās pacelt debesīs divus daudzuzdevumu iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, lai pārtvertu un pavadītu astoņas Krievijas lidmašīnas. Krievi bija nolēmuši pārbaudīt NATO pretgaisa aizsardzību, izmantojot trīs iznīcinātājus MiG-31 un vienu transporta lidmašīnu Il-62M, kam vēlāk pievienojās divi Su-27 un vēl trīs MiG-31.

NATO lidmašīnas tagad bāzējas Igaunijas aviobāzē “Emari” (Ämari). Kopā ar vācu iznīcinātājiem Eurofighter Typhoon tur atrodas zviedru JAS 39 Gripen, ar ko bruņoti Ungārijas Gaisa spēki. Turklāt patrulē arī Čehijas Gaisa spēku iznīcinātāji JAS 39 Gripen.

Pastāv iespēja, ka vācu Eurofighter Typhoons tika izmantoti, lai pārtvertu un pavadītu krievu MiG-31, kas agrāk dislocējās Krimā. 17. augustā pēc triecienu sērijas pa militārajiem objektiem krievi nolēma aizvākt no pussalas helikopterus un lidmašīnas – tostarp MiG-31.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top