Valūtas

Vācija pieņēmusi stratēģiju privātu digitālo valūtu izlaides apkarošanai

Vācija pieņēmusi stratēģiju privātu digitālo valūtu izlaides apkarošanai

Vācijas valdība pieņēmusi blockchain regulēšanas stratēģiju, kas aizliedz valstī laist apgrozībā jebkādas paralēlās digitālās valūtas – tostarp Facebook Libra. Par to ziņo Reuters.
Saskaņā ar pieņemto stratēģiju – Angelas Merkeles kabinets uzskata par nepieciešamu paātrināt Vācijas ekonomikas digitālo transformāciju un blockchain tehnoloģijas attīstību kā nākamās interneta struktūras elementu. Turklāt varas institūciju politikai ir jāaizsargā ekonomika no riskiem, kas saistīti ar jaunajām tehnoloģijām.

“Mēs vēlamies būt priekšplānā un vēl vairāk nostiprināt Vācijas kā tehnoloģiju attīstības teritorijas pozīcijas. Vienlaikus mums ir jāaizsargā patērētāji un valsts suverenitāte. Valsts suverenitātes galvenais elements ir valūtas emisija – un šo uzdevumu mēs neatstāsim privātām kompānijām”, – teica finanšu ministrs Olafs Šolcs.

Pret alternatīvo valūtu emitēšanu Vācija cīnīsies kopīgi ar Eiropas un starptautiskajiem sabiedrotajiem – piebilda ministrs.
Atgādinām – tas, ka Vācijas varas iestādes plāno bloķēt digitālās valūtas Libra un citu “privāto stablecoin” izstrādi, kļuva zināms pagājušajā nedēļā. Turklāt – kā tad atzīmēja Vācijas parlamenta loceklis Tomass Hailmans – valdība neizslēdz iespēju izveidot savu digitālo valūtu un blockchain Bundes-Chain un ir gatava atbalstīt tehnoloģiju jaunuzņēmumu attīstību šajā sektorā.
Iepriekš Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs paziņoja, ka viņa valsts nepieļaus Libra attīstību Eiropas teritorijā. Tai pašā laikā Facebook digitālās valūtas projekta vadītājs Davids Markus pirms pāris dienām kārtējo reizi centās pārliecināt regulatorus, ka Libra neapdraud valstu monetāro suverenitāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top