Valūtas

Vācijā vairāk nekā 40 bankas interesējas par iespēju uzglabāt un strādāt ar kriptovalūtu

Vācijā vairāk nekā 40 bankas interesējas par iespēju uzglabāt un strādāt ar kriptovalūtu

Vācijā vairāk nekā 40 bankas interesējas par iespēju glabāt un strādāt ar kriptovalūtām pēc jaunā likuma stāšanās spēkā šā gada sākumā.

Vācijas varas iestādes ir reaģējušas uz Piekto ES direktīvu par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, atļaujot finanšu iestādēm darboties ar kriptovalūtām, piemēram, bitkoinu un Ethereum, kā arī ar akcijām un obligācijām. Saskaņā ar definīciju tie ietver jebkuru “vērtības digitālu attēlojumu, ko neizdod vai negarantē centrālā banka vai valsts iestādes, un tā nebūt nav likumīgi atzīta valūta, bet fiziskas vai juridiskas personas to pieņem kā maksāšanas līdzekli, ko var pārsūtīt, uzglabāt vai apmainīt elektroniskā formā”.

“Augstais pieprasījums pēc kriptovalūtas licencēm, parāda, ka uzņēmumi arvien vairāk pieņem blokķēdes tehnoloģiju” sacīja Bundestāga loceklis Frenks Šeflers.

Vācijas federālā finanšu uzraudzības iestāde (BaFin) “jau ir saņēmusi vairāk nekā 40 apstiprinājumus par banku interesi un vēlmi turpmāk strādāt arī ar kriptovalūtām“.

Cita starpā ar BaFin sazinājās arī vācu fintech kompānija Solarisbank, kurai ir bankas licenze un kura jau veic darbības ar kriptovalūtām.

“Mēs aktīvi pētām kriptovalūtas uzglabāšanas virzienu pusotru gadu. Jaunās regulas stāšanās spēkā ir lielisks laiks, lai sāktu praktizēt. Galu galā mēs neesam pētniecības iestāde, bet gan komercbanka. Digitālie aktīvi būtiski mainīs finanšu tirgus. Tiklīdz bitkoina un citu kripto monētu pirkšana un glabāšana kļūst vienkāršāka, mēs sagaidām ievērojamu izaugsmi”, sacīja Solarisbank kriptobanku vadītājs Maikls Offermans.

Ir vērts atzīmēt, ka likumprojektu, kas ļauj finanšu iestādēm pirkt un pārdot bitkoinu un citas kriptovalūtas, Vācijas parlaments oficiāli pieņēma 29. novembrī un stājās spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Tādējādi Vācijā tiks izveidots jauns noteikumu kopums regulēto finanšu iestāžu darbībām, kuras varēs pārdot un uzglabāt kriptovalūtu.

Tikmēr lobējoša banku grupa, ieskaitot vairāk nekā 200 privātas un komerciālas finanšu iestādes, aicina izveidot digitālo eiro un globālo Eiropas maksājumu platformu.

Avots: Handelsblatt.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top