Visas ziņas

Vācijas CB: kriptovalūtas var destabilizēt banku darbību

Vācijas CB: kriptovalūtas var destabilizēt banku darbību

Saskaņā ar Vācijas Centrālās bankas vadītāja Jensa Vaidmana sacīto – kriptovalūtas rada lielus riskus valsts finanšu sektoram.

Viņš ir pārliecināts, ka digitālie aktīvi var izraisīt problēmas banku un citu iestāžu darbībā. Savas uzstāšanās laikā Frankfurtē Vācijas regulatora organizētajā konferencē Vaidmans teica, ka plašā kriptovalūtu izmantošana radīs negatīvas sekas ekonomikai.

Galvenais drauds būs kriptovalūtu pieejamība nebanku sektorā. Operācijas, kuras nekontrolē finanšu iestādes, rada draudus visam banku sektoram. Kriptovalūtu industrija īpaši jūtami ietekmēs valsts ekonomiku krīžu periodos.

CB vadītājs norādīja:

Krīzes apstākļos finanšu stabilitāte var būt ievainojamāka nekā tagad. Es uzskatu, ka mums (Bundesbankai) ir jāpiedāvā pilsoņiem ātrus un mūsdienīgus maksājumu līdzekļus internetā. Ideja ir izstrādāt jaunākās tehnoloģijas, neradot riskus finanšu stabilitātei.

Tomēr, ja Vācijas Centrālā banka bažījas par kriptovalūtu pieaugošo ietekmi uz finanšu tirgu, tad pret blockchain tehnoloģijām tās attieksme ir lojālāka.

Savas uzstāšanās laikā Vaidmans konferences dalībniekiem pastāstīja, ka regulators kopīgi ar biržas operatoru Deutsche Börs dalītā reģistra tehnoloģiju izmanto platformas izveidei, kuru var izmantot norēķiniem skaidrā naudā un operācijām ar vērtspapīriem.

Neraugoties uz Vācijas Centrālās bankas skeptisko attieksmi pret kriptovalūtām, valstī interese par šiem aktīviem joprojām pieaug. Janvāra beigās kļuva zināms, ka Vācijas otrā lielākā birža ir nolēmusi aktivizēt savu platformu operācijām ar digitālajām valūtām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top