Visas ziņas

Vācijas finanšu ministrs: Facebook nevajadzētu atļaut konkurēt ar eiro

Vācijas finanšu ministrs: Facebook nevajadzētu atļaut konkurēt ar eiro
Saskaņā ar Reuters ziņojumu Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs plašsaziņas līdzekļos ir oficiāli izteicis savu viedokli saistībā ar Facebook Libra projektu.
Atsaucoties uz citu valsts amatpersonu kritizējošo viedokli, Šolcs aicināja regulatorus izskatīt sociālo mediju uzņēmuma Libra projektu. Šolcs pauda bažas par patērētāju aizsardzību un iespējamo projekta nelabvēlīgo ietekmi uz monetāro sistēmu eirozonā.

Viņš norādīja: “Eiro ir un paliek vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis eirozonā.”

Šis viedoklis saskan ar Francijas finanšu ministra Bruno Lamēra uzskatiem pēc izskanējušā Facebook oficiālā paziņojuma par Libra projektu.

“Nav šaubu, ka Libra nedrīkst kļūt par suverēnu valūtu, ”viņš teica. „Tas nevar un tas nedrīkst notikt.”

Plaši pieejamu digitālo līdzekļu ieviešana var ietekmēt valstu spēju pārvaldīt savu ekonomiku un monetāro politiku, apgalvo Šolcs.

“Valūtas laišanas apritē iespēja nedrīkst nonākt privāta uzņēmuma rokās, jo tas ir valsts suverenitātes pamatelements, ”sacīja Šolcs.

Jūnijā Eiropas Parlamenta loceklis Markus Ferbers arī aicināja Facebook veikt regulatīvu pārbaudi, lai nepieļautu iespēju uzņēmumam darboties kā „ēnu bankai”. Šolcs atsaucās uz Vācijas varas iestāžu un to sabiedroto centieniem „nodrošināt finanšu stabilitāti, patērētāju aizsardzību un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanu,” ziņo Reuters. Šis Eiropas iestāžu publiskais aicinājums tika izteikts saistībā ar to, ka ASV Senāta Banku lietu komiteja rīko sēdi par Facebook jauno kriptovalūtu Libra.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top