Valūtas

Vācijas regulators atzinis kriptovalūtas par finanšu instrumentiem

Vācijas regulators atzinis kriptovalūtas par finanšu instrumentiem
Vācijas Federālā finanšu uzraudzības institūcija (BaFin) klasificējusi digitālos aktīvus kā finanšu instrumentus. To ziņo Finance Magnates.

Saskaņā ar finanšu regulatoru – virtuālās valūtas ir:
“digitāla vērtība, kuru nav emitējusi vai garantējusi kāda centrālā banka vai valsts institūcija, un tā nav obligāti saistīta ar likumā noteiktu valūtu, un kurai nav juridiska valūtas vai naudas statusa, bet to pieņem fiziskas vai juridiskas personas kā apmaiņas līdzekli un tā var tikt nodota, uzglabāta un tirgota elektroniskā veidā”.

Regulējošā institūcija paskaidroja, ka vairākām organizācijām, tai skaitā Finanšu darījumu darba grupai naudas atmazgāšanas apkarošanai (FATF), kriptovalūtas definējumi daļēji sakrīt. Tas arī bija pamats digitālo aktīvu kā finanšu instrumenta klasifikācijai.

BaFin atzīmēja, ka kriptovalūtas iepriekš neietilpa nevienā no tās klasifikācijām.
Regulators janvārī pastiprināja noteikumus par naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas apkarošanu – saskaņā ar spēkā stājušos ES direktīvu (5AMLD EU).

Kompānijām, kas piedāvā kriptovalūtu pakalpojumus, BaFin uzliek par pienākumu iegūt licences to darbībai. Tāpat tiek atzīmēts, ka regulatori neplāno sodīt organizācijas, kas jau piedāvā šādus pakalpojumus. Šīm firmām tikai jāpaziņo līdz 31. martam par nodomu saņemt licenci un jāiesniedz pieteikums līdz 30. novembrim.

Vācijas valdība iepriekš pieņēma likumu, kas atļauj bankām pirkt un pārdot kriptovalūtas. Vairāk nekā 40 finanšu iestādes jau paudušas interesi par BaFin apstiprinājuma iegūšanu digitālo aktīvu uzglabāšanas pakalpojumu sniegšanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top