Valūtas

Vācijas regulators definējis noteikumus kripto bankomātu provaideriem

Vācijas regulators definējis noteikumus kripto bankomātu provaideriem

Foto: Flo Karr/Unsplash.com

Vācijas Federālā finanšu uzraudzības iestāde (BaFin) paziņojusi par nepieciešamību uzņēmējiem saņemt atļauju kripto bankomātu uzstādīšanai publiskās vietās.

“Savu līdzekļu tirdzniecība – tie ir finanšu pakalpojumi, un finanšu komisijas maksa – tas ir banku bizness, kam nepieciešams iepriekšējs BaFin apstiprinājums”, – teikts paziņojumā.

Tos, kuri bez atļaujas uzstāda kripto ATM, resors ir brīdinājis par atbildību saskaņā ar banku un finanšu darbības likumdošanu.

Regulators atzīmēja, ka savu pilnvaru ietvaros tam ir tiesības aizzīmogot gan nelikumīgi uzstādītās ierīces, gan arī telpas, kurās tās atrodas.

Par iespējamo administratīvo atbildību BaFin atgādināja personām un kompānijām, kas nodrošina telpas, elektrības padevi vai sakaru pakalpojumus nesankcionētiem kriptomātu provaideriem. Resors iznomātājiem ieteica tamlīdzīgos gadījumos pārbaudīt viņiem izsniegto licenci, jo nepietiek tikai ar parastu atļauju biznesa veikšanai.

Saskaņā ar Coin ATM Radar datiem – Vācijā ir uzstādīti 28 kripto ATM. Visvairāk to ir Minhenē – 6 vienības, pa 4 iekārtām atrodas Berlīnē un Diseldorfā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top