Bitcoin Diamond

Vai Bitcoin Diamond ir labāka kriptovalūta par Bitkoinu?

Kriptovalūtu var uzskatīt par jaunu no tāda viedokļa, ka tai ir sava terminoloģija, lietotājus gan šie jaunie termini diezgan lielā mērā mulsina, jo daudzi no tiem nav zināmi.

Vēl lielāku apmulsumu rada mēdiji ap hārdforkiem, kas ir vienkārši kriptovalūtas protokola nomaiņa un padara iepriekšējos nederīgos blokus vai transakcijas blokķēdē par derīgām. Attiecībā uz hārdforku, pašlaik ir centieni mainīt blokķēdes iepriekšējās versijas  uz jaunāku, taču vecākas versijas mezglpunktus jaunā versija nepieņem. Tādēļ šajā ziņā pastāv zināmas nesaskaņas un dalījums.

Katram ir savs skatījums attiecībā uz šiem dalījumiem un nesaskaņām, katrā ziņā kriptovalūtai nav pietiekama aizsardzība. Viens no zināmākajiem hārdforkiem bija saistībā ar Ethereum kriptovalūtu, kad Ethereum (ETH) komandai bija jāanulē pēdējās veiktās transakcijas, lai atgūtu nozagtos līdzekļus. Šo problēmu un nesaskaņu rezultātā tika izveidota jauna kriptovalūta Ethereum Classic (ETC).  Arī Bitkoins nav imūns pret šādām nesaskaņām. Viens no pēdējiem hārdforkiem kalpoja par iemeslu Bitcoin Diamond (BCD) radīšanai, kā ziņo Reuters, “daudzi nav iepriecināti par šiem Bitkoina trūkumiem.”

Kādi ir Bitcoin Diamond komandas plāni?

Bitkoins (BTC) ir vienmēr bijusi vispopulārākā kriptovalūta.  Tomēr tai pastāv arī savi trūkumi. BTC transkaciju veikšana aizņem ievērojami ilgu laiku un laika gaitā tās ir kļuvušas dārgas. Tas ir tādēļ, ka BTC blokiem ir tikai viens megabaits, kas ļauj veikt trīs transakcijas sekundē.  BCD, savukārt ir palieninājusi bloku apjomu līdz astoņiem megbaitiem, kas uzlabos transakciju kapacitāti un bloki tiks ģenerēti piecas reizes ātrāk. BTC transakciju izmaksas ir pieaugušas, kas met ēnu uz to praktisko pielietojumu. BCD savukārt plāno samazināt transakciju izmaksas. BCD preses konferencē tika paziņots sekojošais:

“Mūsu galvenais mērķis ir samazināt dalības un transakciju izmaksas. Kopējais Bitcoin Diamond apjoms ir 10 reizes lielāks nekā Bitkoinam, kas samazina dalības un transakcijas izmaksas.”

Šobrīd BTC transakcijas ir redzamas sabiedriskajā domēnā  un ikviens var redzāt datus, kas attiecas uz naudas daudzumu otras personas makā, kā arī viņu veiktās transakcijas.  BCD kodēs valūtas daudzumu un bilanci, kas lietotājiem nodrošinās lielāku privātumu un drošību.

Bitcoin Diamond debitē kriptovalūtas biržās

Laikā, kad tapa šis raksts, BCD jau bija pieejams 33 biržās visā pasaulē. Var pieminēt dažas no šīm biržām, kurās ir pieemama jaunā kriptovalūta, piemēram,  Binance, OKEX, Huobi.Pro un Bit-Z. Arī EXX.com ir paziņojis, ka ir plānots akceptēt Bitcoin Diamond. BCD arī atbalstīs BitGo, Bitpie, Coldlar un ATOKEN.

BCD Foundation ir paziņojis, ka arī Linke Yang, BTCC līdzdibinātājs, akceptēs Bitcoin Diamond. Yang ir līdzdibinātājs BTCC, kas bija pirmā digitālās valūtas apmaiņas birža Ķīnā. Tiek uzskatīts, ka Yang  loma kā BCD konsultantam, būs nozīmīga priekš Bitcoin Diamond un palīdzēs nostiprināt tās pozīciju Ķīnā. Epasta saziņā ar Bitcoin Diamond Foundation, Cointelegraph informē, ka ir izveidotas ķīniešu, itāļu un korejiešu grupas. Arī Ziemeļamerikas un Austrālijas grupas ir izveides procesā. Ir ziņots, ka arvien jauni dalībnieki pievienosies BCD konsultantu komandai, kas palīdzēs palielināt kriptovalūtas popularitāti.

Bitcoin Diamond ceļvedis

Tā kā Bitcoin Diamond sāk iegūt popularitāti, ir izveidots attīstības plāns nākotnei. Ir ziņots, ka ir izveidots vidējais termiņa plāns laika posmam no 2017. gada decembra līdz 2018. gada decembrim (2. kv.), kas ir balstīts uz komunikāciju starp BCD attīstības komandām EVERY un 007.  Tā kā 2017. gada 24. novembrī bitkoina bloku pieaugums sasniedza 495866 apjomam, tika izveidota jauna kriptovalūta Bitcoin Diamond.

Līdz  2017. gada decembrim ir plānots izveidot Bitcoin Diamond galveno tīklu, makus, mezglu kodu un API, kā arī atvērto avotu GitHub. (BIP-044, Index999). Būs iespējams iegūt BCD kā pilntiesīgam mezglu īpašniekam vai  ar pūlu. BCD ieguvi atbalstīs trīs pūli un kriptovalūtu varēs iegūt pēc galvenā tīkla izveides. Decembrī ir plānots veikt algoritmu uzlabojumu BCD galvenās ķēdes kodējumam, tas ļaus kodēt transakcijas un bilances.

Ko Bitcoin Diamond piedāvās?

Vai Bitcoin Diamond būs labāks par Bitkoinu, vēl nav zināms. Pēdējā laika notikumi ir likuši radīt jaunas kriptovalūtas,  Bitcoin Cash, Bitcoin Gold un arī Bitcoin Diamond. Šajā ziņā ir plānots izveidot labāku ķēdi. Tātad  Bitcoin Diamond mērķis ir kļūt par labāku kriptovalūtu, kurai nebūs problēmas ar privātuma aizsardzību, lēnajām transakcijām un augsto slieksni jaunajiem dalībniekiem.  Tas ļaus piedāvāt labākus rinsinājumus finanšu kompānijām visā pasaulē.

Kopējais Bitcoin Diamond apjoms būs 210 mln vai 10 reizes lielāks nekā Bitkoinam. 170 mln šīs valūtas būs pieejamas tirgū, pārējā būs rezervēta  atlīdzībai. Bitcoin Diamond ir saņēmusi arī kritiku par to, ka komandas, kas ir izveidojušas šo valūtu, ir palikušas anonīmas, taču arī Bitkoina radītāja dati nav zināmi. Laika gaitā mēs uzzināsim, vai Bitcoin Diamond piedāvās ko vērtīgāku par Bitkoinu. Šobrīd jūs varat izvēlēties tādu kriptovalūtu, kādu vēlaties.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top