Ethereum

Vai Ethereum blockchain spēs efektīvi pretoties ASIC maineriem

 

ASIC maineri – iecienīts strīdu iemesls. Daudzi apgalvo, ka tie ir kaitīgi, lai gan vien nedaudzi apstrīd to tehnisko pārākumu. ASIC maineri esot superlaupītāji maininga ekosistēmā. Daži izstrādātāji jau ir paziņojuši, ka maininga čipus vajadzētu pilnībā aizliegt, bet citi vēlētos ierobežot to iespējas.

Pagājušajā nedēļā Ethereum Foundation drošības dienesta vadītājs Martins Holsts Svende izteicās par ASIC maineru aizliegumu. Viņš teica, ka pilnībā atbalsta to, lai pēc iespējas ātrāk slēgtu piekļuvi tādai iekārtai Ethereum platformā. Pašlaik Martins cenšas panākt, lai koda izmaiņas platformā nekādā veidā nenodarītu kaitējumu kriptovalūtas blockchain.

Martins Holsts nav vienīgais tehnologs, kurš atbalsta tādu pozīciju. Tagad daudzi profesionāļi, kuri strādā ar Ethereum platformu, uzskata, ka ASIC čipus nedrīkst laist klāt pie blockchain.

Vai Ethereum blockchain spēs efektīvi pretoties ASIC maineriem

Viena no vislielākajām problēmām izstrādātājiem ir tāda, ka ASIC maineri ievērojami samazina to maineru skaitu, kas gūst peļņu. Jautājums ir vairākkārt ticis apspriests sakarā ar gaidāmo hardfork Constantinople. Atjauninājums tika gatavots vairākus mēnešus – un izstrādātāji vēl nav atrisinājuši dažus jautājumus. Ja nebūs nekādu negaidītu problēmu, tad 9. oktobrī atjauninājums tiks palaists Ethereum testa tīklā ar nosaukumu Ropsten.

Aizstāvot specializētos čipus – daži tehnologi saka, ka maininga videokartes arī var uzskatīt par ASIC. Tomēr daudzi nepiekrīt tādiem paziņojumiem un nevēlas samierināties ar ASIC klātbūtni, kuru dēļ notiek mazāku maineru masveida aizplūde.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top