Tehnoloģijas

Vai Huawei beidzot sagaidījusi ASV sankciju atvieglojumus?

Vai tiešām ASV plāno atvieglot sankcijas pret Huawei?

Bloomberg informēja, ka ASV Tirdzniecības un drošības birojs ir izdevis noteikumus, kas ļauj apmainīties ar dažām zema līmeņa tehnoloģijām, apspriežot standartus ar organizācijām, kuru sastāvā ir tādas kompānijas kā Huawei, kurām ir noteiktas sankcijas.

Tirdzniecības un drošības ministra vietnieks Alan Estevez norādīja: “ASV ieinteresētajām pusēm ir jābūt pilnībā iesaistītām starptautiskajās standartizācijas organizācijās, īpaši tām, kurām ir noteikti stingri un reizēm neredzami standarti, kam var būt būtiskas sekas nacionālajai drošībai, kā arī komerciālās sekas.” Bet, lai šīm amerikāņu kompānijām nebūtu jāiesniedz pieteikums licences saņemšanai katru reizi, kad tās ir daļa no organizācijas, kas nosaka globālos tehnoloģiskos standartus, Tirdzniecības ministrija ir mazinājusi ierobežojumus tehnoloģiju apmaiņai ar kompānijām, kas atrodas melnajā sarakstā, piemēram, Huawei.

ASV nevēlas zaudēt savu līderību tehnoloģiju jomā, un viens no veidiem, kā pārliecināties, ka tas nenotiks, ir ļaut kompānijām ierobežot piekļuvi nepieciešamajām ASV tehnoloģijām. Tirdzniecības ministrijai vēl ir jāpublicē to tehnoloģiju saraksts, ar kurām ļaus dalīties tādām kompānijām kā Huawei.

Estevez piebilst, ka jaunais noteikums ļaus ASV ieņemt līderpozīcijas. Huawei bija teju ieguvis lielākā viedtālruņu ražotāja lomu pasaulē, tomēr pirms Huawei izdevās pārspēt Samsung un Apple, iejaucās ASV un ielika Huawei aizliegto organizāciju sarakstā. Tas neļāva vairs kompānijai piekļūt savai piegādes ķēdei ASV.

Tieši pēc gada ASV Tirdzniecības ministrija ir mainījusi ASV eksporta noteikumus, kuri aizliedz rūpnīcām, kuras izmanto amerikāņu tehnoloģijas, piegādāt Huawei mikroshēmas. Rezultātā divām  pēdējām Huawei viedtālruņu sērijām  (pērnā gada P50 un jaunākajai Mate 50) ir tikai 4G-versijas Qualcomm Snapdragon.

Avots: Phonearena

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top