Tehnoloģijas

Vai korporācija Apple ir atteikusies no Krievijas metāliem – volframa, tantala un zelta?

Apple ir atteikusies no Krievijas metāliem - volframa, tantala un zelta

2022. gadā Apple esot atteikusies no Krievijas volframa, tantala un zelta. Tas ir saistīts ar ASV valdības prasībām. Tajā pašā laikā, neraugoties uz atteikumu, pats uzņēmums atzīst, ka turpina saņemt volframu no Molirenas rūpnīcas, kas atrodas Maskavas apgabalā.

Savukārt Samsung turpina pirkt šos metālus no Krievijas uzņēmumiem, neraugoties uz tiešo piegāžu pārtraukšanu. Saskaņā ar Krievijas izdevuma Kommersant sniegto informāciju Samsung ir Gidrometallurg, Moliren, UZTM, SMZ, Novosibirskas pārstrādes rūpnīcas, Uralelectromed, MZSS un Krastsvetmet klients.

Septembrī tika ziņots, ka Krievijas izejvielu eksports ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem samazinājās par 70 %. Tagad šis skaitlis, visticamāk, ir lielāks.

Tagad Krievijas uzņēmumi pārdod savus metālus Indijas un Ķīnas pircējiem, un pēdējie tos pārdod uzņēmumiem, kuriem tie patiešām ir vajadzīgi. Piemēram, šādu “ne-krievu” metālu pircējs var būt tas pats Apple. Un, visticamāk, tā arī būs – eksperti uzskata, ka “ir grūti atrast salīdzināmu cenu alternatīvu.

Avots: Kommersant

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top