Tehnoloģijas

Vai Krievijā tiks ražoti Irānas droni?

Vai Krievija saņems raķetes no Irānas?

Tuvākajā nākotnē Krievijas Federācija nevar atļauties izveidot Irānas dronu ražošanu, bet ar ballistiskajām raķetēm stāsts ir nedaudz atšķirīgs.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Federācijas prezidents parakstīja dekrētu par sadarbību ar Irānu trieciendronu ražošanas ietvaros Krievijas teritorijā. Pēc Ukrainas Gaisa spēku pavēlniecības pārstāvja Jurija Ignata teiktā, dronu ražošana Krievijas Federācijā tuvākajā laikā netiks uzsākta, jo ir nepieciešams laiks, lai izveidotu pašu ražotni, informē Ukrinform .

Pat ja Krievijā ir rūpnīca, kas ir piemērota bezpilota lidaparātu ražošanai, ražošanas iekārtu uzstādīšana prasīs zināmu laiku. Un arī Ukrainā labi zina, kā notiek tādi procesi Krievijā, kad katrs no uzņēmējiem, sastādot tāmes vai citus būvdarbus, ir gatavs nozagt pēc iespējas vairāk naudas no budžeta.

Pēc Ignata domām, karā mūsdienās tiek izmantoti ļoti daudz dronu un tiem ir jābūt jau kaujas gatavībā, nevis plānošanas procesā.

Krievijas Federācijā jau tiek ražots neliels skaits izlūkošanas un uzbrukuma droni. Taču, iespējams, Teherāna ar vienošanos ar Maskavu vēlas vienkārši nodot Krievijas Federācijai visus bezpilota lidaparāta kamikadze rasējumus un tādējādi izvairīties no sankcijām.

Attiecībā uz ballistisko raķešu pārvešanu uz Krieviju šeit ir daži diplomātiskie punkti, kas var aizkavēt šo procesu. Ignats cer, ka galu galā Krievijas Federācija ballistiskās raķetes nesaņems, taču ir jābūt gataviem arī ļaunākajam.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top