Mainings

Vai maineri pēc bitkoina cenas krišanas vēl kaut ko nopelna?

Vai maineri pēc bitkoina cenas krišanas vēl kaut ko nopelna?

Pēc bitkoina cenas pazemināšanas līdz USD 5350 līmenim, trešdaļa ASIC maineru īpašnieki strādāja ar mīnusiem. Par to paziņoja CoinShares pētījumu nodaļas vadītājs Kriss Benediksens.

Pēc viņa teiktā, vidēji maineriem bizness kļūst neizdevīgs, ja BTC cena ir zemāka par 4500 USD, bet rentabls, ja bitkoina cena ir USD 7 400.

Ja cena nepaaugstināsies līdz gaidāmajam halvingam maijā, kad bloka atlīdzība tiks samazināta uz pusi, daudzi maineri pārtrauks savu darbu pēc šī notikuma. Tagad viņi turpina strādāt, cerot uz  turpmāku kriptovalūtu cenu kāpumu, piebilda CoinShares pārstāvis.

“Visticamāk, ka maineriem ar jaunu aprīkojumu viss ir un būs arī turpmāk kārtībā. Tiem, kuriem ir iepriekšējās paaudzes iekārtas [ASIC], būs grūti. Ja cenas paliks tādas, tad halvings tos piebeigs, ”sacīja Benediksens.

Martā uz Bitcoin cenas krituma fona tīkla jauda samazinājās par gandrīz 30%. Eksperti to attiecināja uz maineru nerentablo iekārtu atslēgšanu.

Pēc Greenidge Generation Sale Sale izpilddirektora Irvina teiktā,  Antminer S9, kas joprojām nodrošina lielāko daļu hashrate, tagad ir rentabla par elektrības cenu, kas nepārsniedz USD 0,04 par kWh.

Vēsturiski bitkoina atlīdzības samazināšana uz pusi ir izraisījusi pirmās kriptovalūtas cenas pieaugumu. Tomēr kriptoanalītiķu analītiķis Vilijs Vū atzīmēja, ka pirmā kriptovalūta pirmo reizi tuvohas halvingam lāču tirgus fonā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top