Mainings

Vai maineriem ir nākotne? Iespējamie diversifikācijas varianti

Iespējamie diversifikācijas varianti

 

2018.gads visiem atgādināja to – cik kripto tirgi var būt labākajā gadījumā neparedzami. No augstākās atzīmes 20 tūkstošu dolāru apmērā 2017. gada decembrī bitkoins visa 2018. gada laikā pārcieta pakāpenisku samazinājumu. Pēc vairākiem krasiem sabrukumiem gada beigās cena noslīdēja zem pat uz brīdi zem 3200 dolāriem. Tas skāra absolūti visus šī tirgus dalībniekus.

Kriptovalūtu maineri, kuri cerēja uz augstām monētu cenām, iekūlās nepatikšanās divreiz: ar savām ierīcēm ieguva šobrīd ne īpaši izdevīgas monētas un turklāt sapirkās dārgas maininga iekārtas un videokartes. Kādu laiku BTC cena bija zem maininga bezzaudējumu punkta līnijas. Tādēļ daudzi maineri bija spiesti samazināt savas darbības apjomu vai vismaz nopietni to apsvērt.

Taču pat pamest šo tirgu ir diezgan sarežģīti – īpaši ņemot vērā to, cik laika un finanšu tika ieguldīts rigos un dārgajās videokartēs. Kāds cenšas neatteikties no iegūtā īpašuma un mēģina to pārvērst par kaut ko ienesīgu, kamēr niša pielāgojas jaunajai realitātei. Tomēr, pateicoties dažām inovatīvām alternatīvām, maineri iespējams drīz varēs nomest savas kripto važas un diversificēt darbību.

Mainings ar zaudējumiem

Decembra sākumā entuziasti pievērsa uzmanību tam, ka bitkoina maininga sarežģītība samazinājusies vairāk nekā par 15 procentiem. Tas ir lieluma ziņā otrais samazinājums kopš 2011. gada oktobra. Sarežģītība reaģē uz hash rate faktiskajām svārstībām, tāpēc kritums joprojām atspoguļo aktivitāti tīklā. Kau arī jaudas šobrīd ir atkal nedaudz pieaugušas, realitātē kopš novembra bitkoina hash rate krities vairāk nekā par 30 procentiem – tas norāda uz maineru aiziešanu no tirgus. Masveida bēgšanas iemesls ir tas, ka turpinās maininga ienesīguma krišanās, kas decembrī samazinājās gandrīz divreiz – salīdzinot ar novembra līmeni.

Arī īstermiņa perspektīvas nav visai iepriecinošas. Neraugoties uz entuziasmu, ko pauž daži nozares apskatnieki ar “vēršu” noskaņojumu, – mazie maineri tagad pārcieš stiprāko krīzi, bet ar neskaidrām prognozēm par kriptovalūtu nākotnes cenām nepietiek, lai pārliecināti noturētos kājās. Svarīgi atcerēties, ka mainings jebkurā gadījumā ir saistīts ar elektroenerģijas un citu resursu izmaksām. Tāpēc zemu cenu gadījumā tas kļūst ne tikai neienesīgs, bet zaudējumus nesošs. Neraugoties uz to, ka 2018. gadā maininga nozare ienesa ne mazāk kā 5,8 miljardus dolāru, nelieli uzņēmumi nevar sacensties ar lielām fermām, kas pakāpeniski izraisa tirgus centralizācijas problēmu.

Kā vienu no glābiņa variantiem mazie maineri var izskatīt iespēju jau esošo iekārtu pārcelt uz rajoniem vai valstīm ar zemākām darbības uzturēšanas izmaksām. Iekārtu tālākpārdošana var būt problemātiska kaut vai tāpēc, ka daudzi grafiskie procesori un asiki jau ir būtiski nolietojušies un diez vai ir saglabājuši iepriekšējo aktivitāti. Turklāt kādreiz uzpūstais tirgus ir nolaidies uz zemes, pieprasījums ir būtiski samazinājies, tādējādi nopietni ietekmējot iekārtu cenu.

Kā ar diversifikāciju?

Ja maineris tomēr nolems atteikties no kriptovalūtu ieguves, tad viņa rīcībā paliks vismaz viens preču veids – skaitļošanas jauda. Augošā hešēšanas un bloku apstiprināšanas sarežģītība nozīmē, ka vairums maininga rigu šobrīd piedāvā lielu jaudu, kuru var izmantot nedaudz citādi. Īpaši, ja ņem vērā, ka liela to daļa tiek ģenerēta ar grafiskajiem procesoriem. Tāds piedāvājums var šķist naivs, tomēr to nosaka tehnoloģiju attīstība ar gigantisku resursu vajadzībām. Mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanās, neironu tīkli – tam visas nepieciešamas daudz lielākas jaudas, nekā var piedāvāt atsevišķi datori par pieejamu cenu. Dažas tradicionālā biznesa sfēras kompānijas ir sākušas izskatīt iespējas specializēties skaitļošanas resursu nomas pakalpojumu sniegšanā organizācijām un privātiem lietotājiem.

Izmisušajiem maineriem nepieciešams būs īss laiks, lai diversificētu savu darbību un atkal sāktu gūt peļņu no kādreiz pirktās dārgās iekārtas.

Tas ir izdevīgi vismaz no tāda viedokļa, ka kriptovalūtu cenas atkal var uzlidot debesīs, un varēs atkal pārslēgties uz mainingu, nepazaudējot iekārtas.

Diversificējies vai mirsti

Tikmēr, kamēr kripto tirgus joprojām būs tikpat volatils, maineru realitāte paredzēs sarežģītu lēmumu pieņemšanu. Lejupslīdes un recesijas laikā šī sfēra mēdz būt zaudējumus nesoša. Turklāt nenoteiktā situācija ap kriptovalūtām var būt labvēlīga tikai lielām maininga fermām, kas spēj akumulēt monētas pat pusdzīva tirgus gadījumā.

Savukārt mazākiem maineriem izdzīvošanas atslēga ir tieši spēja diversificēties.  Skaitļošanas jaudu noma var būt glābiņš kripto tirgus krituma laikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top