Visas ziņas

Vai Nvidia RTX 3060 videokarti var izmantot Ethereum mainingā bez jaudas ierobežojumiem?

Nvidia RTX 3060 videokarti var izmantot Ethereum mainigā bez jaudas ierobežojumiem

Videokartes RTX 3060 relīze bija viena no prātā paliekošākajām starp citām Nvidia ierīcēm. Lieta tāda, ka “zaļais” ražotājs speciāli ierobežoja videokartes veiktspēju Ethereum mainingā, lai novērstu videokaršu deficītu. Sākotnēji aizsardzība patiešām darbojās, taču tagad ierobežojumi tiek apieti.

Februāra otrajā pusē kļuva zināms, ka Nvidia ierobežos ETH maininga efektivitāti videokartei RTX 3060. Tam bija divi iemesli. Pirmais un acīmredzamākais – mēģinājums uzveikt jaunās RTX 30 sērijas videokaršu deficītu, kas izveidojās uzreiz pēc tirdzniecības uzsākšanas. Otrais –  CMP (Cryptocurrency Mining Processor) virzīšana tirgū.

Bloķēšana bija tiešām efektīva. Ethereum maininga pirmajās sekundēs RTX 3060 nodrošināja aptuveni 42 MH/s, tomēr pēc tam rādītājs nokritās līdz 24-26 MH/s, proti – gandrīz divas reizes. Protams, tas RTX 3060 padarīja ne pārāk pievilcīgu maineriem.

Tomēr marta sākumā situācija mainījās. Avoti ziņoja par speciāla moda iznākšanu, kas atjaunoja videokartes hashrate normālā līmenī. Un, lai gan sākotnēji informācija šķita nepatiesa – autors dalījās ar papildu ekrānuzņēmumiem un pierādīja tās patiesumu.

Tagad – pēc nedēļas – RTX 3060 paredzētais jaunais draiveris ļauj mainot Ethereum bez jebkādiem ierobežojumiem – turklāt tas ir pieejams visiem gribētājiem.

Nvidia RTX 3060 Ethereum mainingā

Interesanti, taču apiet Nvidia ierobežojumus palīdzēja kompānija pati. Tā laida klajā draiverus Nvidia Dev 470.05 Beta, kas paredzēti izstrādātājiem. Maineri testēja jauno programmatūru un pamanīja, ka, pateicoties tai, RTX 3060 var mainot Ethereum pilnas veiktspējas režīmā.

Sākumā draiveri atradās šajā saitē Nvidia oficiālajā vietnē. Tomēr, kad kompānijas pārstāvji atklāja, ko dara atjauninājums – viņi to izdzēsa. To apstiprina uzraksts par “draivera īslaicīgu nepieejamību”.

NVIDIA RTX 3060 mainiga draiveris

Maineri vajadzīgo failu bija augšupielādējuši jau failu apmaiņas serverī. Nvidia Dev 470.05 Beta var lejupielādēt šeit.

Maininga pūla 2Miners komanda testēja nepieciešamos draiverus videokartē MSI RTX Gaming X 3060 12 GB. Tests tika veikts sistēmā Windows 10, pati videokarte tika pievienota PCI-E x16 savienojumam. Testēšana algoritmā Ethash ilga aptuveni 40 minūtes, tās laikā ar hashrate nekādas problēmas neradās. Turklāt visu šo laiku datora monitors bija atslēgts.
Tas ir svarīgs precizējums, jo avoti apstiprināja maininga darbspēju tikai ar pievienotu monitoru. Izrādījās, ka monitors tomēr nav obligāts nosacījums.

NVIDIA RTX 3060 hashrate

Tika konstatēts arī, ka RTX 3060 12 GB bez hashrate krituma var darboties tikai savienotājā PCI-E x16. Attiecīgi – mainingam ar vairāk nekā vienu karti būs neieciešama mātes plate ar daudziem x16 savienotājiem. Visbiežāk tās ir serveru mātes plates.

Testa rezultāti bija izcili. RTX 3060 nodrošināja 48 MH/s, patērējot 120 vatus. Kā maineris tika izmantots T-Rex v.0.19.12.

MSI AfterBurner v.4.6.3 Final – kodols un barošana fiksēta pēc Curve 1150 Mhz un 850 mv. Atmiņa +1150.

Patērējot 105 vatus, videokarte RTX 3060 nodrošina hasrate 44 MH/s līmenī, turklāt kartes temperatūra nepārsniedz 50-55 grādus.

Ar citiem algoritmiem ir neliels hashrate samazinājums. Tostarp Ravencoin un Zcoin maininga rādītāji no Nvidia draivera v.461.72 rezultātiem atpaliek par aptuveni 1-2 procentiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top