Visas ziņas

Vai var nopelnīt ar Lightning Network?

 

Papildus galvenās kriptovalūtas mērogošanas instrumentam – LN (Lightning Network) var kļūt par potenciālo ienākumu avotu

Lightning Network mezglu īpašniekiem izmaksās nelielu atlīdzību bitkoinos. LN (Lightning Network) var kļūt par  ienākumu avotu. Tiesa, pagaidām peļņa diezin vai sasniegs pārmērīgus augstumus.

Ko mums dos Lightning Network

LN tīklā vidējā komisijas maksa reti pārsniedz 1 satoši. Izstrādātājs Alekss Bosuorts šomēnes atskaitījies par nopelnītajiem diviem dolāriem no viena strādājošas nodes. Un lai gan tagad šis cipars nemaz nav iespaidīgs – tā var būt laba Lightning Network milzīgā potenciāla zīme.

Kripto entuziasti ir gatavi riskēt eksperimenta ar LN tīkla labā. Viņus nemulsina zemās komisijas maksas – tagad svarīgākais ir saprast, kā Lightning Network sistēmu iespējams mērogot globālai lietošanai.

Es domāju, ka daudziem cilvēkiem un pat agrīniem bitkoinu investoriem tādā veidā nopelnītie satoši būs pirmā kriptovalūta, kas iegūta nevis ar treidingu vai mainingu.

Tomēr parastajiem lietotājiem ir vairāki šķēršļi, kas traucē viņiem brīvi lietot LN. Nepieciešamas labas zināšanas par bitkoina funkcionēšanas principiem un ietilpīga datu krātuve. Node īpašniekam ir jāielādē visa kriptovalūtas transakciju vēsture (aptuveni 200 Gb) un jāinstalē speciāla programmatūra.

Tagad strādājošu nodu skaits jau ir pārsniedzis trīs tūkstošus, turklāt pagājušais mēnesis Lightning Network izdevās veiksmīgs. Iezīmējas interesanta tendence – lai citi varētu lietot tīkla mezglus, daži kripto entuziasti neņem vispār nekādu komisijas maksu par transakcijām. Lūk, kāpēc Bosuorta ienākumi ir tik mazi.

Aplikācijas Zap izstrādātājs Bens Vosli uzskata, ka drīzumā situācijai ir kardināli jāmainās.

Vajadzīga sistēma, kas var strādāt ne tikai pateicoties labiem cilvēkiem. Lightning Network tīklam pieaugot, komisijas maksas pakāpeniski palielināsies līdz pieņemamām un izdevīgām vērtībām.

Vosli atzīmējis, ka komisijas maksu paaugstināšana būs noderīga vairāku iemeslu dēļ. LN tīklam vajadzīga likviditāte. Katra node var izlaist caur sevi tik bitkoinu, cik tās īpašnieks ir atstājis kanālā. Proti, ar lielākiem ienākumiem viņš varēs vairāk ieguldīt node un izlaist caur to vairāk transakciju.

Daudzi izstrādātāji tic, ka nākotnē komisijas maksas tīklā joprojām būs diezgan zemā līmenī. Turklāt daudziem Lightning Network dalībniekiem vajadzētu panākt konsensu, kas visiem nāks par labu.

Domāju, ka transakciju vērtība LN diezin vai pārsniegs vienu centu.

Ar tādu notikumu attīstības scenāriju bitkoins kļūs par visizdevīgāko maksājumu sistēmu. Attiecīgi palielināsies kriptovalūtu pieprasījums – un līdz ar to augšup kāps arī cena. Gaidām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top