Tehnoloģijas

Vai Vašingtona cenšas paplašināt savu jurisdikciju ārpus ASV?

Vai Vašingtona cenšas paplašināt savu jurisdikciju ārpus ASV?

Šobrīd Melnkalnes tiesa ir saņēmusi lūgumus izdot Do Kvonu ASV un Dienvidkorejai.

Terraform Labs komanda, ko vadīja Do Kvons, ir iesniegusi lūgumrakstu ASV Augstākajai tiesai, kurā tiek lūgts pagarināt Kvona izdošanas pieprasījuma pārsūdzības termiņu ASV no 18. augusta līdz 6. oktobrim, kā arī, lūgumrakstā ir uzdots jautājums, vai ASV iestādēm ir tiesības piemērot ASV tiesību aktus ārpus valsts, ņemot vērā Terraform Labs īpatnības.

Runa ir par to, ka, “lai gan Terraform Labs atrodas Singapūrā un Kvons ir Singapūras rezidents, ASV Otrā apelācijas tiesa ir paplašinājusi ASV Vērtspapīru un biržas komisijas (SEC) jurisdikciju attiecībā uz Terraform Labs un Kvonu”. Tajā pašā laikā “lielākā daļa Terraform Labs uzņēmējdarbības ir globāla rakstura un tai nav īpašas saistības ar ASV, un, ņemot to vērā, SEC rīcība, kā uzskata Terraform Labs, pārkāpj ASV tiesību aktus un ir pretrunā ar citu tiesu lēmumiem”.

Uzņēmuma Terraform Labs, kas ir atbildīgs par kriptovalūtām TerraUSD un LUNA, vadītājs pašlaik atrodas aizturēšanas centrā Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā aizdomās par viltotu dokumentu izmantošanu. Tikmēr pēc TerraUSD un LUNA izgāšanās Terraform Labs vadītājam un vairākiem citiem uzņēmumiem ASV un Dienvidkorejas iestādes ir izvirzījušas aizdomas par finanšu pārkāpumiem, pieprasot viņa izdošanu attiecīgajām valstīm. Singapūra līdz šim šādu pieprasījumu nav iesniegusi, kā paziņojušas Melnkalnes iestādes.

Dienvidkorejas prokurori ir iesaldējuši Terraform Labs lietā iesaistīto personu aktīvus 210 miljardu vonu (aptuveni 152 miljonu ASV dolāru) vērtībā. Lielākā daļa no šīs summas ir bijušā Terraform Labs izpilddirektora Daniela Šina (100 miljardi vonu (70 miljoni ASV dolāru)) rīcībā. Šinam ir atrasti vēl citi aktīvi – to likteni arī izlems tiesa Dienvidkorejā.

Jo īpaši tiek ziņots, ka Šins ir iegādājies LUNA par ļoti zemu cenu, vēl pirms publiskās pārdošanas uzsākšanas, un pēc tam tos pārdevis ar milzīgu peļņu. Kopumā septiņiem bijušajiem Terraform Labs darbiniekiem ir uz laiku apķīlāti īpašumi, kamēr tiek gaidīts tiesas spriedums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top