BitCoin

Zināmie / nezināmie kripto pasaules “vaļi”

Pieci zināmākie kripto vaļi un divi slaveni bitkoinu maki

Tāpat kā jūras zīdītāji – “bitkoinu vaļi” izraisa satraukumu ar katru savu soli, radot bailes vai izbrīnu. Kas tad viņi ir – šie zināmie/nezināmie kripto pasaules “vaļi”?

Aiz daudziem no tiem slēpjas anonīmi treideri, biržas un riska ieguldījumu fondi, kurus var identificēt tikai pēc publiskās adreses. Tomēr starp tiem ir arī tie, kuri par sevi paziņo atklāti.

Aplūkosim zināmākos kripto vaļus.

Satoši Nakamoto

Šķiet, ka saraksts būs nepilnīgs, ja netiks pieminēts pats bitkoina radītājs – Satoši Nakamoto. Viņš savu lolojumu radīja jau 2008. gadā, un kopš tā laika viena no slavenākajām Nakamoto adresēm, kas nosaukta par “ģenēzes adresi”, ir gandrīz pasīva – neskaitot dažu pateicīgu lietotāju ieguldījumus tajā, kuri viņam nosūta dažādu daudzumu bitkoinu.

Tomēr runā, ka pašam digitālā zelta alķīmiķim pieder aptuveni 1 milj. monētu (lai gan sauc dažādus ciparus). Pašreiz to vērtība var būt ap 4 mljrd. $. Taču, iespējams, šīs monētas tiek uzglabātas dažādās vietās, jo tiek uzskatīts, ka Nakamoto ir vairākas adreses.

Tādējādi var domāt, ka Satoši Nakamoto tomēr ir lielākais bitkoinu turētājs pasaulē.

Dvīņi Vinklvosi

Dvīņi Tailers un Kamerons Vinklvosi reiz piedalījās Facebook izveides pirmsākumos, un šķīrās ar tā izveidotāju Marku Zakerbergu 2004. gadā, izvirzot viņam prasību par tiesībām uz vietni. Rezultātā viņi saņēma izmaksu 20 milj. $ apmērā un Facebook akcijas. Šos līdzekļus viņi investēja dažādos uzņēmumos – tostarp arī bitkoinos. 2013. gadā dvīņi investēja bitkoinā 11 milj. $ – par cenu 120 $ par monētu, saņemot aptuveni 92000 bitkoinu ar pašreizējo vērtību aptuveni 368 milj. $.

Bija arī interesanti paziņojumi par to, ka dvīņi ir nolēmuši sadalīt savu personīgo atslēgu fragmentus pa dažādiem seifiem visā ASV teritorijā, lai tās saglabātu. Šķiet, ka tas ir tāds jauns HODL līmenis.

ASV valdība

Jā, jā. Tēvocis Sems arī nav palicis malā, un viņam ir savs kūkas gabaliņš.

Saskaņā ar dažām aplēsēm – federālā valdība ir uzkrājusi vairāk bitkoinu, nekā vēl kāds ASV. Turklāt tikai FIB, kā tiek domāts, ir saņēmis aptuveni 144 000 bitkoinu, kuru liela daļa tika nozagta, kad aģentūra nodarbojās ar bēdīgi slavenā Silk Road tumšā tirgus slēgšanu.

Barrī Zilberts

Barrī Zilberts – agrīns bitkoinu īpašnieks un viens no lielākajiem investoriem pasaulē, kurš ar savām investīcijām bitkoinā ir pārspējis pat dvīņus Viklvosus, ieguldot monētās 16,8 milj. $. Zilberts bija atbildīgs par bitkoinu iegādi, kas tika konfiscēti Silk Road slēgšanas laikā. Zilberts nopirka bitkoinus, maksājot 350 $ par monētu. Iespējams – tagad Zilberta bitkoinu bagātība lēšama gandrīz 192 milj. $ apmērā, ja viņš joprojām uzglabā šīs monētas.

Tims Dreipers

Savā intervijā Forbes pazīstamais bitkoinu piekritējs un riska kapitālists Tims Dreipers pastāstīja – kā sāka darboties kripto industrijā – nodarbojoties ar bitkoinu mainingu un uzglabājot savus ietaupījumus “drošā” biržā:

“Mēs sākām mainingu, ieguvām kaudzi bitkoinu un nosūtījām tos uz it kā drošu biržu ar nosaukumu  Mt. Gox. Taču šī nauda pazuda, un tad es nodomāju: Ļoti slikti!”.

Dreipers no jauna sāka lēnām pieaudzēt savu portfeli, pakāpeniski palielinot tajā bitkoinu daudzumu. Viņš nodarbojās ar bitkoinu uzpirkšanu izsolēs, un rezultātā sakrāja aptuveni 40 000 monētas.

Šobrīd bitkoinu vērtība, kuri, iespējams, vēl arvien pieder Dreiperam, ir apmēram 160 miljoni $. Arī tas padara Dreiperu par vienu no visslavenākajiem vaļiem.

Nezināmu bitkoinu vaļu slavenie maki

Ir arī lielo bitkoinu vaļu maki, ko nevar neievērot.

Maks 1M8s2S5bgAzSSzVTeL7zruvMPLvzSkEAuv, kas zināms saistībā ar vēsturē lielāko bitkoinu transakciju.

Šī adrese saņēma 500 000 bitkoinu jau 2011. gadā, un tas ir lielākais bitkoinu pārskaitījums vēsturē. Pašreizējās cenās tas maksātu satriecoši daudz – 1,5 mljrd. $.

Maks 159SCycgn8weAy2XGUEhD6V1RTFni7E3iq.

  1. gadā notika viens no svarīgākajiem notikumiem kriptovalūtu vēsturē: 30 000 bitkoinu pārskaitījums no iepriekš minētās adreses uz biržu Bitstamp, kas tika nekavējoties veikts par 300 $ – tas bija par 50 $ zemāk nekā tirgus cena.

Pats maka īpašnieks Subreddit paziņoja, ka “varētu dabūt labāku cenu, ja patērētu vairāk laika ordera apstrādei”.

Tieši no tādiem “vaļu” darījumiem arī baidās treideri. Vaļiem ir ļoti lielas iespējas, lai manipulētu ar tirgu – līdz pat tā pilnīgam kritumam.

Šķiet mūsu slaveno bitkoinu vaļu saraksts ir izsmelts. Pētījumi pierāda, ka “kripto vaļi” daudz mazāk ietekmē tirgu – nekā tas parasti tiek uzskatīts. Tomēr diezin vai ir vērts cerēt, ka viņu nodomi attiecībā pret tirgu ir tie paši labākie.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top