Tehnoloģijas

Valsts policija Liepājā projekta ietvaros savā rīcībā iegūst bezpilota lidaparātu – dronu

Valsts policija Liepājā projekta ietvaros savā rīcībā iegūst bezpilota lidaparātu – dronu

Foto: Publicitātes

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde Liepājā projekta Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros atbalstītā projekta ”Ar sabiedrības drošību saistīto pakalpojumu attīstība, stiprinot komunikāciju un sadarbību starp pašvaldībām un policiju” (SCAPE LLI-269) ietvaros atklātā iepirkuma konkursa rezultātā ir noslēgusi iepirkuma līgumu ar SIA ”Latvijas Mobilais Telefons” par bezpilota lidaparāta – drona – iegādi.

Augusta sākumā minētā iepirkuma ietvaros divas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas tika apmācītas darbam ar bezpilota lidaparātu. Iegādātais drons ir aprīkots ar termālo nakts redzamības kameru, kā arī tas spēj veikt darbu apgrūtinošos laika apstākļos un paaugstināta riska situācijās.

Apmācību procesā amatpersonas apguva teorētisko daļu – bezpilota lidaparāta uzbūvi, komplektēšanu, tā parametrus, funkcijas un izmantošanas iespējas. Praktiskajā daļā tika apgūtas iemaņas bezpilota lidaparāta vadīšanā – pacelšanās, nolaišanās, dažādu figūru izlidošana. Pēc apmācību procesa pabeigšanas un formalitāšu nokārtošanas, amatpersonas būs tiesīgas kvalificēties pārbaudēm, kas, pēc sekmīgas nokārtošanas, dos tiesības veikt paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģa lidojumus, lai iegādātā drona iespējas izmantotu pilnā apmērā.

Šāda veida lidaparāts turpmāk palīdzēs uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos, novērojot izklaides vietas, īpaši diennakts tumšajā laikā. To varēs izmantot kvalitatīvu ceļu satiksmes negadījumu shēmu izveidē un grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, īpaši apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā.

Atgādinām, ka projekta mērķis ir uzlabot sabiedrības drošību, uzlabojot drošības dienestu un pašvaldību darbinieku prasmes, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas ikdienas darbā, ka arī veicināt policijas un vietējo pašvaldību sadarbību Latvijas – Lietuvas pierobežā un palielināt reģiona drošību un popularitāti.

Projekta partneri:

  • Palangas pašvaldība (LT) – vadošais partneris;
  • Klaipēdas apriņķa policijas pārvalde.
  • Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde ”Liepājas pilsētas Pašvaldības policija”;
  • Latvijas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde;
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top