Visas ziņas

Zelenska komanda stāsta par koncepciju “Valsts viedtālrunī”

Zelenska komanda stāsta par koncepciju “Valsts viedtālrunī”Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska komanda pastāstījusi, kā tiks realizēta koncepcija “Valsts viedtālrunī”.
Komitejas sēdē tika prezentēta elektronisko pakalpojumu, elektroniskās identifikācijas, atklāto datu, valsts reģistru reformas un interoperabilitātes (sistēmu mijiedarbības spēju) attīstības ceļa karte.

“Mums ir precīzi aktuālākie soļi 2019. gadam un konkrēti mērķi līdz 2024. gadam. Tostarp plānā paredzēta galveno digitālo barjeru pārvarēšana – tādu, kā elektroniskā identifikācija. Jau šogad mēs dosim impulsu projektam MobileID, ieviesīsim SmartID (elektroniskais parakts mobilajā lietotnē) un izveidosim ērtu un ukraiņiem pieejamu eID servisa saņemšanas tīklu. Līdz 2024. gadam 75% iedzīvotāju ir jābūt un jāprot izmantot droši un aizsargāti eID līdzekļi, un tad ukraiņi uz visiem laikiem aizmirsīs, kā izskatās ierēdnis un kur viņš atrodas, jo vairāk nekā 90% visu valsts pakalpojumu mēs pārcelsim uz tiešsaisti”, – pastāstīja Mihails Fjodorovs.

Ukrainas uzņēmēju savienības (UUS) IT komitejas locekļi sniedza savus ieteikumus koncepcijai. Pēc komitejas priekšsēdētāja Dmitrija Prjadko sacītā – līdz šim viena no nozares galvenajām problēmām bija stratēģiska un prioritāra atbalsta trūkums no valsts puses.
“Ukrainas uzņēmēju savienības IT komitejas galvenais mērķis ir iekšējā tirgus attīstība un valsts digitalizācija”, – viņš uzsvēra.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top