Visas ziņas

VEF mobilitātes punkta dati: Velosipēdistu skaits pielīdzināms gājēju skaitam

 

VEF mobilitātes punkta dati: Velosipēdistu skaits pielīdzināms gājēju skaitam

VEF mobilitātes punkta gājēju un velo skaitītājs no 2020. gada 1.jūlija līdz gada beigām fiksējis vairāk nekā pusmiljonu satiksmes dalībnieku.

Sešos mēnešos Brīvības un G.Zemgala krustojumu šķērsojuši vairāk nekā 290 tūkstoši velobraucēju un 370 tūkstoši gājēju, liecina mobilitātes punkta skaitītājs, ko vasarā atklāja Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas Enerģētikas aģentūra” sadarbībā ar inovāciju kustību “VEFRESH” un uzņēmumu “IE.LA inženieri”.

Dati atklāj, ka  56% no kopējās plūsmas veido gājēji, bet 44% – velobraucēji, elektroskūteru un citu mikromobilitātes rīku izmantotāji, kas liecina par ļoti līdzīgu publiskās telpas izmantošanu. Plūsmu sadalījumu skaitītājs attaino divos virzienos – uz Juglu un uz Rīgas centru -,  un tas atklāj, ka velobraucēju plūsmas ir vienlīdzīgas: 52% brauc virzienā no centra un 48% uz centru, kamēr gājēju plūsmā ir ievērojamākas atsķirības: 38% nāk virzienā no centra un 62% iet uz centru.

Velobraucēju aktīvākais  mēnesis līdz šim bijis augusts, savukārt gājēju – septembris. Katrā no šiem mēnešiem ir fiksēti vairāk nekā 70 tūkstoši abu grupu satiksmes dalībnieki. Ik mēnesi šo posmu šķērso vidēji gadrīz 50 tūkstoši velobraucēju un 60 tūkstoši gājēju. Decembrī ir fiksēti 15 tūkstoši velobraucēju, kas ir 4-5 reizes mazāk nekā vasarā.

Visbeidzot, skaitītājs ļauj noteikt satiksmes dalībnieku iecienītākās dienas – 2020. gadā gājēju populārākā diena ir bijusi otrdiena, bet velosipēdistiem tā ir trešdiena. Gada augstākais velosipēdistu skaits fiksēts ceturtdienā, 20.augustā, kad identificēti 3732 velobraucēji un mikromobilitātes rīku izmantotāji, bet gājējiem gada maksimums sasniegts otrdienā, 15.septembrī, kad datēti 3165 gājēji.

Iespējams novērot arī, ka brīvdienās velosipēdisti pārvietojas uz pusi mazāk nekā darba dienās, kas norāda, ka ritenis tiek izmantots kā ikdienas pārvietošanās veids pilsētā. “Beidzot ir dati, nevis anekdotiska rakstura novērojumi, kas apliecina – velosipēds ir būtisks un populārs pārvietošanās līdzeklis pilsētvidē, un tas būtiski atslogo pilsētas motorizēto autotransportu,” atklāj inovāciju kustības “VEFRESH” vadītājs Viesturs Celmiņš.

Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas Enerģētikas aģentūra” sadarbībā ar inovāciju kustību “VEFRESH” un uzņēmumu “IE.LA inženieri” 2020. gada 1.jūlijā VEF apkaimē atklāja pirmo mobilitātes punktu Latvijā, kas savieno dažādus ilgtspējīgus transporta veidus un piedāvā ērtu piekļuvi mikromobilitātes un koplietošanas transporta iespējām. Tāpat mobilitātes punkts kalpo kā pilotteritorija inovatīvu, datos balstītu risinājumu izveidei – tajā pieejams uzņēmuma “KleinTech” uzstādīts gājēju un velo skaitītājs, kā arī testēšanas stacija viedpilsētas risinājumiem.

“VEFRESH” ir inovāciju kustība, kurā 2019. gadā apvienojās lielākie VEF apkaimes uzņēmumi, lai kopīgi veidotu šo teritoriju kā pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir “Accenture Latvia”, Elektronikas un datorzinātņu institūts, LMT, IT izglītības fonds, nekustamo īpašumu attīstītājs “Pillar”, pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”, kā arī VEF Kultūras pils.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top