Visas ziņas

Trīs gadu laikā katrs otrais mazais veikals Latvijā būs pieejams tikai tiešsaistē un piegādās ar bezkontakta pakomātiem

Venipak: katrs otrais mazais veikals Latvijā būs pieejams tikai tiešsaistē un piegādās ar bezkontakta pakomātiem

Saskaņā ar programmatūras izstrādes uzņēmuma “Search Node” veikto pētījumu “E-komercijas tendences 2021” (“e-commerce Trends 2021”) 7 no 10 pircējiem atzinuši, ka pandēmijas dēļ sākuši vairāk iepirkties interneta veikalos.

Liela daļa pētījumā aptaujāto uzņēmumu (78%) 2021. gadā plāno palielināt savu e-komercijas budžetu, kas nozīmē, ka katrs otrais tirgotājs savu biznesu plāno pārorientēt uz digitālo vidi, ja tas vēl nav izdarīts. Tas savukārt paredz jaunas darbavietas un ekonomikas attīstību, jo būs nepieciešami projektu vadītāji, pārdevēji, grāmatveži, digitālie konsultanti, kurjeri un citi speciālisti. Tiešsaistes pārdošanas vide turpinās attīstīties un pielāgoties klientu vajadzībām, lai sniegtu ātru, patīkamu un ērtu iepirkšanās procesu, kā arī tikpat efektīvu pirkuma piegādi un saņemšanu.

2020. gadā paku piegāde Latvijas klientiem palielinājās par 45%. Tik straujš privātpersonu (B2C) nozares klientu pieaugums motivē gan mūs, gan citus piegādes pakalpojumu sniedzējus turpināt risināt loģistikas izaicinājumus, piemēram, sūtījumu reāllaika izsekošanu, iespējas izvēlēties piegādes veidus un automatizētu procesu ieviešanu. Pēc-pandēmijas situācijai attīstoties šādā virzienā, redzam, ka aizvien vairāk uzņēmumu “pārcelsies” tikai uz interneta pārdošanu un loģistikas pakalpojumu nozīme būs nenovērtējami svarīga,” skaidro Venipak vadītājs Justas Šablinskas.

Viņš stāsta, ka B2C sektora pieprasījuma pieaugums ir radījis nepieciešamību pēc piegādēm tajā pašā dienā, padarot to par uzlabojumu jomu, kas, visticamāk, dominēs paku piegādes tendencēs. Investīcijas piegādes infrastruktūrā un digitālajās tehnoloģijās, kā arī ērtāku paku termināļu atrašanās vietu meklēšana būs uzmanības centrā gan 2021. gadā, gan ilgtermiņa stratēģijā.

Tiešsaistes pārdošana palīdz ievērot drošību un distanci, savukārt Venipak palīdz vēl mazliet vairāk, piedāvājot bezkontakta pasūtījumu saņemšanu – lai saņemtu sūtījumu, pakomātā esošajā kamerā tikai jānoskenē QR kods. Paredzams, ka šī sūtījumu saņemšanas metode palīdzēs koronavīrusa izplatīšanās kontrolē, jo cilvēkiem vairs nebūs jāpieskaras ekrāna virsmai vai jāgaida rindā pie paku skapja – paku saņemšanas laiks tiks samazināts no 30-45 sekundēm uz 3-5 sekundēm.

Pagājušā gada decembrī Venipak ieviesa pirmos 11 bezkontakta pakomātus Lietuvas pilsētās ar lielāko sūtījumu apjomu – Viļņā, Kauņā, Klaipēdā, Šauļos un Paņevežā. Februārī pirmie bezkontakta pakomāti tika uzstādīti arī Latvijā. Līdz aprīļa beigām Latvijā būs pieejami 100, bet līdz jūlijam – jau 200 termināļi. Tie būs pieejami Rīgā, Aizkrauklē, Ādažos, Bauskā, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Koknesē, Kuldīgā, Ķekavā, Madonā, Ogrē, Olainē, Pļaviņās, Preiļos, Rēzeknē, Rūjienā, Salaspilī, Saldū, Salacgrīvā, Saulkrastos, Tukumā, Ventspilī un Valmierā. Kopējās investīcijas apredzētas 2 miljonu eiro apmērā.

Par Venipak grupu

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums Venipak, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 600 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā Venipak plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top