Visas ziņas

Venecuēlas varas iestādes publicējušas konstitucionālo dekrētu par kriptovalūtām

Venecuēlas varas iestādes publicējušas konstitucionālo dekrētu par kriptovalūtām
2. februārī Venecuēlas varas iestādes publicējušas “Konstitucionālo dekrētu par integrālu kriptoaktīvu sistēmu”.
Saskaņā ar dekrētu – gandrīz jebkāda darbība saistībā ar kriptovalūtām (mainings, glabāšana, treidings, biržas darbība, tokenu emisija un šīs klases aktīvu pārdošana) tiek izskatīta kā “integrālās sistēmas” daļa.

Dekrēts paredz izveidot nacionālo aģentūru SUNACRIP, kurai piešķirtas pilnvaras regulēt visu, kas saistīts ar kriptovalūtām un digitālajiem aktīviem. SUNACRIP ietvaros strādās četras “intendantūras”: maininga nodaļa, digitālo aktīvu attīstības nodaļa, kripto finanšu servisu nodaļa un auditu nodaļa.
Venecuēla – viena no pirmajām valstīm, kas izmanto kriptovalūtu kā legālu ekonomisko mehānismu. Varas iestāžu izveidotais Petro tiek skarbi kritizēts, bet piesaista kriptovalūtu entuziastu uzmanību visā pasaulē.

Petro tika izveidots direktīvi – ar dekrētu – kā naftas fjūčeru kontraktu tokenizācija, tomēr vēlāk paradigma mainījās. Saskaņā ar Petro whitepaper – tā vērtība būs vairāku tokenu groza produkts, kas sareizināts ar brīvi izraudzītu vērtību, kura zināma kā “korekcijas koeficients”. Petro cena tiek aprēķināta dažādi – no 36 000 bolivāriem, kad kriptovalūta izmantota algas izmaksai, līdz 197 892 bolivāriem kā “oficiālā vērtība” saskaņā ar valsts centrālo banku, kas noteikusi cenu – 60 $ par monētu, ja kurss ir 3298 bolivāri par dolāru.
2018. gda 9. aprīlī varas iestādes izdeva konstitucionālu dekrētu par kripto aktīviem un Petro, kas publicēts Venecuēlas Bolivāra Republikas Official Gazette Nr. 6,370. Ar dekrētu tika legalizēta kriptovalūtu kā maksājumu līdzekļa izmantošana. Tomēr jaunais dekrēts ir visaptverošāks un piešķir SUNACRIP visas pilnvaras regulēt kriptovalūtu sektoru. Dekrēta galvenie noteikumi ir tādi: visiem maineriem ir jāreģistrējas SUNACRIP (teorētiski – tas jādara ikvienam mainerim – sākot ar to, kurš strādā ar vienu GPU, līdz lielas fermas īpašniekam). Šī noteikuma pārkāpējam jāmaksā soda nauda 6000-18000 dol. apmērā, bet viņa iekārtas tiek konfiscētas. Analogs sods būs tam, kas “nelikumīgi” iegūst maininga licenci. SUNACRIP ir tiesības noteikt komisijas naudas apmēru, kādu valstij maksās starpnieki un biržas.

Kriptoaktīvu (Petro) pārdošanai tiek izveidota nacionālā valsts kase. Grūti pateikt – kādas ir kriptovalūtas Petro perspektīvas, ņemot vērā politiskās krīzes saasināšanos valstī. 2. februārī visā Venecuēlā atkal notika tūkstošiem cilvēku plaši mītiņi pret Maduro režīmu. Valsts pagaidu prezidents Huans Gvaido, kuru atbalsta ASV un lielākā daļa ietekmīgo valstu, ir iecerējis turpināt cīņu. Protestējošo pusē jau pāriet atsevišķas policijas struktūrvienības, militāristi un ierēdņi. Turklāt ASV ir nodevusi Gvaido kontrolē daļu Venecuēlas finanšu aktīvu. Šodien beidzas Maduro ultimāta termiņš no Eiropas Savienības puses – ES apsolīja atzīt Gvaido par leģitīmu prezidentu, ja Maduro nepasludinās valstī ārpuskārtas vēlēšanas – tomēr viņš ar atteicies to darīt.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top