Visas ziņas

Venecuēlā sāk pieaugt kriptovalūtu tirdzniecības apjoms

 

Pagājušajā nedēļā Venecuēla uzstādīja jaunu rekordu bitkoinu tirdzniecībā

Pagājušajā nedēļā Venecuēla uzstādīja jaunu rekordu bitkoinu tirdzniecībā.

Venecuēla 7 dienās pārdevusi 1075 bitkoinus

Saskaņā ar monitoringa vietnes Coin Dance datiem, neraugoties uz suverēnā bolivāra  turpinošos volatilitāti, tirdzniecības apjomi septiņās dienās līdz 3. novembrim pārspēja visus iepriekšējos maksimumus. Šajā periodā p2p platformā Localbitcoins tikai pārdoti pavisam 1075 “Venecuēlas” bitkoini (aptuveni 7 milj. $), kas ir par 10 monētām vairāk par iepriekšējo rekordu. Bolivāros (VES) tas ir aptuveni 1,6 mljrd., lai gan pirms divām nedēļām šis skaitlis bija 1,1 mljrd.

Petro un Dash

Šķietami ir daudz iemeslu tādam uzliesmojumam. Inflācijas, kapitāla kustības kontroles, ārvalstu valūtas deficīta un citu lietu kombinācija pasliktina valsts spēju saglabāt kontroli pār savu finansiālo suverenitāti.

Tai pašā laikā valdība cenšas piespiest pilsoņiem pāriet uz nacionālo kriptovalūtu Petro, kura tagad – saskaņā ar dažiem datiem – ir “aizdomīgi stabila”.

Arī obligāto maksājumu ieviešana Petro veicina cenu paaugstināšanos. Piemēram, valsts nodeva par pases pieteikumu – tā ir liela summa bolivāros, tostarp Karakasa sāka lietot Petro tikai iepriekšējā mēnesī.

Pastiprinājies arī starptautiskais spiediens uz Venecuēlu, bet ASV paziņojusi par sankcijām saistībā ar Venecuēlas zelta eksportu.

4. novembrī konfidenciālais altkoins Dash Venecuēlā aktivizēja shēmu Dash Text šīs kriptovalūtas kā maksājuma līdzekļa pieņemšanai tirdzniecības vietās. Tādi maksājumi tiek īstenoti ar mobilajām ierīcēm, apejot nepieciešamību pievienot viedtālruni internetam.

Valsts valdība iepriekš atzīmēja, ka Venecuēla ir kļuvusi par lieluma ziņā otro digitālās valūtas Dash tirgu – tostarp ir bijuši apgalvojumi par to, ka Petro ievērojamā mērā kopē šo aktīvu.

Arī pašu altkoinu kritiķi nav žēlojuši – viens no tiem Dash ieviešanu salīdzinājis ar “čūskas eļļu”.

Ir arī labi paziņojumi par to, ka tirdzniecības firmas ir sākušas pieņemt kriptovalūtas. Kāds lietotājs Reddit paziņojis, ka universālveikals Traki tagad strādā ar piecām kripto monētām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top