Visas ziņas

Venecuēla var palikt bez Visa un Mastercard maksājuma kartēm

Venecuēla var palikt bez Visa un Mastercard maksajuma kartēm

ASV varas iestādes izskata iespēju ieviest sankcijas, kas faktiski liks sistēmām Visa un Mastercard, kā arī citām finanšu kompānijām, apturēt maksājumu apkalpošanu Venecuēlas teritorijā.

Ierēdņi uzskata, ka tāds solis būtiski ietekmēs Nikolasa Maduro valdību, kuru Vašingtonā par prezidentu neatzīst. Tas arī nozīmē, ka Amerikas kompānijām būs aizliegts sadarboties ar ikvienu uzņēmumu, kas atzīst Maduro leģitimitāti.

Atzīmēsim, ka ārvalstu uzņēmumi ar Venecuēlas bankām pārsvarā strādā iekšzemes maksājumus apstrādē. Liela daļa tādu uzņēmumu pieder valstij.

Ierēdņi uzsvēruši, ka tamlīdzīgi ierobežojumi jau ir ieviesti pret Sīriju, Ziemeļkoreju, Irānu un daļēji arī pret Krieviju.

Tādu sankciju mērķis – valdošā elite ar Maduro priekšgalā, augsti stāvošas militārpersonas un režīma atbalstītāji, kuriem ir pieeja banku pakalpojumiem. Kā tas var ietekmēt valsts iedzīvotājus kopumā – to ierēdņiem pagaidām ir grūti pateikt, tomēr ir metodes, kas pieļauj izņēmumus medikamentiem un pārtikas precēm.

Ja Baltais nams dosies šajā virzienā, tad tas skars arī Venecuēlas uzņēmējus – tādus gigantus kā General Electric, Cargill un American Airlines Group.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top