Visas ziņas

Venecuēlas Augstākā tiesa atzinusi kriptovalūtu Petro par likumīgu maksājumu līdzekli

Venecuēlas Augstākā tiesa atzina kriptovalūtu Petro2. novembrī Venecuēlas Augstākā tiesa atzina kriptovalūtu Petro par likumīgu maksājumu līdzekli – tiesas nolēmumā teikts, ka valdībai ir “jāveicina kriptovalūtu kā maksājumu līdzekļu izmantošana un jābūt tādas izmantošanas garantam”. Jaunumu paziņoja vietne Ethereum World News.

Venecuēla plāno kļūt par Latīņamerikā pirmo “kripto valsti”. Pēc vairākkārtējas atlikšanas varas iestādes paziņoja par Petro laišanu apgrozībā – valsts kriptovalūtas, kurai jāpalīdz risināt augošās inflācijas radītās ekonomiskās problēmas. Valdība plānoja laist apgrozībā Petro 2018. g. martā – tomēr, neraugoties uz prezidenta Maduto oficiālo paziņojumu, tas nenotika. Martā ASV prezidents parakstīja rīkojumu, kas aizliedz fiziskām un juridiskām personām veikt operācijas ar kriptovalūtām, kuras emitējusi Venecuēlas valdība.

Pēc tam – pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem un izmaiņām blockchain arhitektūrā – 1. oktobrī valdība paziņoja, ka Petro “kļūs par konvertējamu valsts kriptovalūtu”. Tomēr Petro ne tikai palika nepieejama, bet tieši plānotās palaišanas dienā whitepaper tika ieviestas būtiskas izmaiņas.

Visbeidzot, oktobra beigās valsts varas iestādes paziņoja, ka 5. novembrī  PTR varēs nopirkt par kriptovalūtu (pirmajā etapā, caur oficiālajām biržām) un par skaidru naudu (tieši no nacionālās valsts kases).

Svarīgi atzīmēt, ka oktobra beigās valsts Augstākā tiesa pieņēma lēmumu par naudas kompensāciju Venecuēlas strādniekiem 266 PTR apmērā. Lēmums izraisīja Venecuēlas juristu pastiprinātu interesi, jo tas nozīmēja Petro kā likumīga maksājumu līdzekļa atzīšanu. To kritizēja arī tie, kuri uzskata, ka Venecuēlā vienīgajai legālajai valūtai ir jābūt bolivāram.

Tomēr pēc dažām dienām – 2. novembrī – Augstākā tiesa apstiprināja valsts augstākās likumdošanas institūcijas Nacionālās konstitucionālās asamblejas “Dekrētu par kriptoaktīviem un suverēno kriptovalūtu Petro”. Tādējādi visi Venecuēlas varas iestāžu atzari – izpildvaras, likumdošanas un tiesu – oficiāli atzina Petro par naudas norēķinu līdzekli. Dekrēts ir svarīgs tādēļ, ka līdz ar Petro par legālu maksājumu līdzekli atzītas arī citas kriptovalūtas:

Valsts veicinās kriptovalūtu kā maksājumu līdzekļa izplatīšanos un būs tādas izmantošanas garants sabiedrisko institūtu un privāto kompāniju darbībā… iekšzemē un ārpus valsts robežām.

Tomēr līdz pat šim nav iespējams iegādāties PTR. Pēc visa spriežot – izveidotāji turpina izstrādāt juridisko un tehnoloģisko infrastruktūru, kas nepieciešama šī stratēģiskā risinājuma veiksmīgai realizācijai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top