Visas ziņas

Venecuēlas bankas lietotāju kontu stāvokli sāk attēlot El Petro

Nopietnas ekonomiskās krīzes skartās Venecuēlas dažas bankas sākušas lietotāju kontu atlikumus parādīt kriptovalūtā El Petro – ziņo Bitcoin.com.

kontu atlikumus parādīt kriptovalūtā El Petro

Tādējādi neraugoties uz to, ka iedzīvotāju pamatdaļa ne īpaši ir ieinteresēta izmantot “ar naftu nodrošināto” kriptovalūtu, valsts finanšu iestādes izpilda varas institūciju rīkojumus, aktīvi integrējot jauno maksājumu līdzekli tiešsaistes banku pakalpojumos. Tostarp tiek runāts par Venecuēlas bankām Banesco un Mercantil. Avots arī ziņo, ka drīzumā šo banku piemēram sekos BBVA Provincial un BFC.

Augustā Venecuēlā naudas reformas ietvaros varas iestādes veica hiperinflācijas dēļ devalvējušās vietējās valūtas denomināciju. No vecās naudas vienības nomināla tika noņemtas piecas nulles. Varas iestādes solīja arī piesaistīt jauno naudas vienību – bolívar soberano (“suverēnais bolivārs”) – digitālajai valūtai El Petro. Turklāt valsts vadītājs Nikolass Maduro paziņoja par cenu sistēmas un darba algu piesaisti.

Pēc kāda laika Reuters veica žurnālistikas izmeklēšanu, kuras gaitā tika noskaidrots, ka El Petro nav ne ar ko nodrošināts.

Tikmēr BTC pirkšanas apjomi caur LocalBitcoins Venecuēlā sasniedza vēsturisko maksimumu.

Tas liecina par to, ka daudzi valsts iedzīvotāji glābiņu no hiperinflācijas un sociālistiskajiem eksperimentiem joprojām meklē vecajā labajā bitkoinā.

Atgādinām – iepriekšējā mēnesī Venecuēlas valdība Amerikas sankcijas pret El Petro nodēvēja par kriptovalūtas “bezmaksas reklāmu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top