Visas ziņas

Absurds: Venecuēlas Petro varēs tirgot tikai investori, kuri to nopirkuši 2018.g.

 

Kā ziņo populārais Venecuēlas televīzijas kanāls TeleSUR TV, Venecuēlas nacionālo kriptovalūtu varēs pārdot un pirkt par citām kriptovalūtām tikai tie, kas to iegādājušies līdz 2018. g. beigām.

Digitālo aktīvu tirgus analītiķe Džila Karlsona pārtulkoja prezidenta Nikolasa Maduro runu, kurš paziņoja, ka “ikviens, kurš nopirks Petro līdz 31. decembrim, varēs to konvertēt uz jebkuru citu digitālo valūtu”.

Venecuēlā šogad vērojama hiperinflācija: nacionālās fiat valūtas suverēnā bolivāra vērtība ir kritusies. Kopš 2018. g. sākuma valsts pilsoņi nespēj pat atļauties iegādāties pirmās nepieciešamības preces un galvenos produktus.

Piemēram, valsts galvaspilsētā Karakasā 2,4 kg vistas gaļas maksā 14 600 000 bolivārus (2,22  $ vai 1,74 £), tualetes papīra rullis maksā 2 600 000 bolivārus, bet kilograms gaļas – 9 500 000 bolivārus.

Valsts kriptovalūtas izveidošana Venecuēlas varas iestādēm bija sava veida salmiņš slīcējam. Neraugoties uz deklarāciju par to, ka Petro ir nodrošināts ar naftas krājumiem – februārī publicētajā kriptovalūtas whitepaper nepaskaidro, kādā veidā šis nodrošinājums tiek īstenots.

25. februārī valsts varas iestādes paziņoja, ka Petro tokensale tām deva vairāk nekā 1 mljrd. $, turklāt naftas rezerves kā nodrošinājums it kā bija galvenais komerciālais arguments. Martā valdība paziņoja, ka tokensale gaitā piesaistījusi jau 5 mljrd. $.

Saskaņā ar lietišķās kriptogrāfijas speciālista Pītera Toda teikto – kriptovalūtas uzdevums ir pārvietot naudas masu un veikts tās auditu, kam nav nepieciešama atļauja. Petro funkcionē tieši pretējā veidā; turklāt noteikti absurdi laika ierobežojumi šī aktīva treidingam un pārdošanai.

Ja Petro ir kriptovalūta, tad varas iestādēm nav tiesību noteikt – kā un kad treideri veic darījumus, nosūta vai saņem aktīvu. Petro, kas neatbilst kriptovalūtas kritērijiem un nav nodrošināts ne ar kādu vērtību, izredzes uz panākumiem joprojām ir zemas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top