Valūtas

Venecuēlas prezidents apgalvo, El Petro iepriekšpārdošanā ir savākti 5 mljrd

Venecuēlas prezidents Nikolas Maduro ir paziņojis, ka viņa valsts ir savākusi 5 mljrd. nacionālās kriptovalūtas El Petro atsevišķās iepriekšpārdošanas pirmajā dienā.

Tai pašā laikā aģentūra Reuters atzīmē, ka līdz pat šim nav apstiprinājies, ka ir savākta tieši tāda summa. Turklāt nav informācijas par iepriekšpārdošanas dalībniekiem.

Tomēr valsts vadītājs savos tvītos turpina stāstīt par panākumiem, par “Venecuēlas ekonomiskās suverenitātes nostiprināšanu”, “tehnoloģisko revolūciju”, “plaisas samazināšanu starp bagātajiem un nabagajiem”, kā arī par “jauno ekonomisko modeli”.

Saskaņā ar Digitālo valūtu galvenās pārvaldes vadītāja Karlosa Vargasa teikto iepriekšpārdošanas laikā El Petro varēja nopirkt tikai par “stabilu valūtu un kriptovalūtu”, bet nevis par vietējiem bolivāriem.

NEM Foundation apstiprināja, ka El Petro emisijai tika iesaistīta to blockchain platforma.

Drīz vien kļuva zināms, ka Nikolass Maduro ir uzlicis par pienākumu īstenot daļu darījumu El Petro naftas kompānijai PDVSA, naftas ķīmiskās rūpniecības kompānijai Petroquimica de Venezuela (Pequiven) un korporācijai CVG, kas nodarbojas ar derīgo izrakteņu izstrādi.

Janvārī valsts parlaments nobalsoja pret El Petro laišanu klajā. Daži Venecuēlas Nacionālās asamblejas deputāti uzskata, ka kriptovalūtas, kas ir “ideāli piemērota korupcijas darbībām”, emisija ir nelikumīga un pārkāpj valsts Konstitūciju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top