Visas ziņas

Venecuēlas valdība valsts iedzīvotājiem izdalīs kriptovalūtu Petro

Venecuēlas valdība valsts iedzīvotājiem izdalīs kriptovalūtu Petro

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro nacionālā televīzijas kanāla ēterā paziņojis, ka valdība ir gatava veikt vienreizēju izdali 0,5 Petro apmērā. Lai arī cipars var šķist neliels, patiesībā tie ir apmēram 30 ASV  dolāri – proti, piecas reizes vairāk par minimālo darba algu valstī. Izdale orientēta uz pensionāriem, valsts sektora darbiniekiem, militārpersonām un vēl vairākām pilsoņu kategorijām. Izdalē var piedalīties tikai ar vienu nosacījumu: saņēmējiem vispirms jālejupielādē lietotne Petro App un tajā jāreģistrē konts.

Petro App ir oficiāls nacionālais maks, kas ļauj venecuēliešiem pirkt un mainīt Petro pret bitkoinu, Ethereum un Litecoin. Pašreiz tas ir vienīgais maks ar Petro atbalstu, tāpēc visas transakcijas, mainot pret digitālajām valūtām, jāveic tieši šajā platformā.

Kriptovalūtas Petro Airdrop

Maduro jau pagājušajā gadā centās rīkot tamlīdzīgas izdales. Tolaik valdība izplatīja tokenus, izmantojot sociālo pabalstu platformu – sistēmu Patria. Tajā venecuēlieši varēja ievadīt attiecīgu informāciju par sevi un saņemt sociālos pabalstus no valdības. Apmaiņā pret sniegto informāciju valsts arī deponēja viņu virtuālajā makā nedaudz “bonusu”.

Savukārt Venecuēlas iedzīvotāji šo virtuālo naudu varēja mainīt pret fiat. Petro izdale tagad notiek aptuveni līdzīgā veidā: pilsonis piedalās airdrop un saņem digitālo valūtu Petro, bet pēc tam var to mainīt pret bolivāriem, ar kuriem pēc tam papildināt bankas kontu.

Tomēr iniciatīva jau ir izraisījusi diezgan daudz kritikas no pensionāru puses, kuriem ir grūti saprast visas tehniskās nianses. Viņi priecātos saņemt izmaksas nacionālajā valūtā – bez kaut kādām papildu lietotnēm. Maduro režīma opozīcija arī paudusi kritiku. Tās pārstāvji apšauba valsts atvieglojumu izsniegšanas kriptovalūtā likumību.

Svarīgi ir saprast, ka sistēma ar Petro App lielā mērā tomēr ir vērsta uz mijiedarbības procesa vienkāršošanu ar finanšu institūtiem un bankas starpniecības likvidēšanu. Panākumu gadījumā tā var spert lielu soli, lai sagatavotu Venecuēlas sabiedrību kripto maka lietošanai, kurā var brīvi mainīt tokenus. Taču pasākums ir izraisījis neviennozīmīgu reakciju – no optimisma līdz asai kritikai – turklāt lielā mērā no cilvēkiem, kuriem tai būtu jāpalīdz.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top