Tehnoloģijas

“Venipak” grupa šogad būtiski plāno kāpināt apgrozījumu un peļņu

“Venipak” grupa šogad būtiski plāno kāpināt apgrozījumu un peļņu

Starptautisko sūtījumu piegādes kompānija “Venipak” grupas apgrozījums šogad tiek plānots 120 miljonu apjomā, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2021.gadā, kad apgrozījums bija 56 miljoni eiro (pieaugums pret 2020.gadu – 44%). Savukārt peļņa pērn bija 5,6 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt šogad peļņa tiek prognozēta 12 miljonu eiro apjomā.

Latvijā pērn apgrozījums bija 16 miljoni eiro, kas ir par 55% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt Igaunijā apgrozījums bija astoņi miljoni eiro, kas ir par 44% vairāk nekā gadu iepriekš.

Galvenais iemesls gan apgrozījuma, gan peļņas pieaugumam ir gaisa kravu pārvadājumu pakalpojumu nodrošināšana no lidostas “Rīga”, rūpīgi izstrādājot lidojumu maršrutus un veiksmīgi piesaistot sadarbības partnerus gan kravu nogādāšanai galamērķī, gan arī atpakaļ uz Baltijas valstīm. Jau no gaisa kravu pārvadājumu uzsākšanas interese par iespējām bijusi liela, visbiežāk no ražošanas sektora – elektronika, medicīnas iekārtas, u.c. Vidējais kravu piegādes laiks – 2 līdz 3 darba dienas. “Venipak” sadarbību ar lidostu “Rīga” uzsāka 2021.gada 18.septembrī septembrī, piedāvājot uzņēmējiem preču piegādi no Rīgas uz Honkongu.

Ņemot vērā to, ka turpina pieaugt e-komercija un iedzīvotāji arvien biežāk iepērkas internetā, “Venipak” prognozē, ka 2022.gadā turpinās pieaugt pasūtījumu apjoms par aptuveni 45%, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, savukārt 2023.gadā tas pat dubultosies.

“Pašreiz neviens nevar prognozēt, cik ilgi dzīvosim pandēmijas situācijā, kā arī daļa no iedzīvotājiem, kuri būs pieraduši iepirkties internetā diez vai vēlēsies tērēt laiku un atsākt to darīt tirdzniecības vietās, tāpēc paredzam, ka e-komercija turpinās uzplaukumu, kas nozīmē, ka arī pēc kurjerpakalpojumiem un pakomātiem būs tikai arvien lielāks pieprasījums,” saka “Venipak” valdes priekšsēdētājs Justas Šablinskas, piebilstot, ka dažbrīd izaicinoši ir nodrošināt augstu servisu un pietiekamu darbinieku skaitu, tādēļ nākotnē plānots veikt tādas investīcijas, lai procesi būtu maksimāli automatizēti.

Par “Venipak” grupu

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 1000 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top