Visas ziņas

„Venipak“ grupas apgrozījums sasniedzis 101 miljonu eiro

„Venipak“ grupas apgrozījums sasniedzis 101 miljonu eiro

Starptautiskās sūtījumu piegādes kompānijas “Venipak” grupas apgrozījums 2023.gadā sasniedzis 101 miljonu eiro, kas izdevies ne tikai strauji paplašinot pakomātu tīklu Baltijas valstīs, bet arī aktīvi attīstot sadarbību ar uzņēmumiem, kas vērsti uz e-komerciju.

„Venipak“ vadītājs Justas Šablinskas norāda, ka ilgtermiņā paredzams, ka tieši e-komercijas kompānijām piedāvātie pakalpojumi kļūs par kompānijas galveno panākumu atslēgu, tādēļ arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta komandas veidošanai un kompetenču apvienošanai „Venipak“ iekšienē.

Pastāvīgi ieguldījumi pakomātos

Pagājušajā gadā “Venipak” turpināja veiksmīgi paplašināt pakomātu tīklu Baltijā: līdz gada beigām kopējais iekārtu skaits Lietuvā sasniedza 270, uzstādot 20 jaunus pakomātus un paplašinot 60 esošos. Latvijā uzņēmums gadu noslēdza ar 200 pakomātiem, savukārt Igaunijā tika uzstādīti 160 jauni un moderni pakomāti.

“Kopš 2020. gada aktīvi attīstām savu pakomātu tīklu un gada laikā Baltijas valstīs  esam investējuši jau vairāk nekā piecus miljonus eiro. Mūsu pirmais tirgus bija Lietuva, kam sekoja Latvija, un pagājušajā gadā pabeidzām pakomātu ieviešanu Igaunijā, savienojot visas trīs valstis vienotā tīklā un padarot paku piegādi vēl ātrāku un ērtāku. Taču “Venipak” neplān apstāties pie sasniegtā, tāpēc jau kopš gada sākuma turpinām attīstību, reaģējot uz tirgus vajadzībām un patērētāju pieprasījuma,” saka J.Šablinskas, piebilstot, ka preču piegāde ar pakomātu starpniecību kļūst arvien populārāka izvēle pretstatā sūtījumu saņemšanai ar kurjeru.

Šogad uzņēmums plāno paplašināt savu pakomātu tīklu Baltijas reģionā līdz 800 pakomātiem: Lietuvā tiks uzstādīti 115 jaunas sūtījumu iekārtas un paplašināti 75 paku automāti. Igaunijā līdz gada beigām plānots uzstādīt vēl 30 jaunus automātus un paplašināt 50 esošos. Kopumā paredzēts investēt 1,5 miljonus eiro 2024.gadā pakomāta tīkla paplašināšanā.

Palīdzība e-komercijas uzņēmumu izaugsmei

Pagājušais gads bija īpaši  nozīmīgs grupas ekspansijai ārpus Baltijas valstīm, jo tika iegādāts Nīderlandes e-komercijas vairumtirgotājs, kas patlaban darbojas ar nosaukumu “Venipak Commerce”.

Beneluks valstu izvēle, kur turpināt izaugsmi, nebija nejauša, bet gan stratēģisks solis. Nīderlandē e-komercijas nozarē dominē Nīderlande, jo 74% no visiem interneta lietotājiem šajā reģionā iepērkas tiešsaistē, kas ir par 10% vairāk nekā vidēji Eiropā.

“Ar šo soli mēs mainām savu uzņēmējdarbības modeli – tagad esam e-vairumtirgotājs, nevis tikai kurjerpasta uzņēmums. Šai biznesa nišai ir liels potenciāls ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē, kur tā vēl tikai sāk attīstīties. Piemēram, lielākā daļa e-veikalu joprojām strādā tieši ar piegādātājiem un ražotājiem, savukārt mēs vēlamies piedāvāt labāko vietējo risinājumu ar ātru piegādi jebkurā Eiropas vietā 24 stundu laikā,” saka J.Šablinskas.

Komandas stiprināšana

“Venipak” savu vērienīgo biznesa plānu īstenošanā pievērš uzmanību arī darbiniekiem un atsevišķu komandu un kompetenču stiprināšanai. Pēdējā gada laikā komanda palielinājusies par 11%, savukārt aptuveni 13% ir paaugstinājuši savu karjeras līmeni uzņēmumā.

Tāpat veikti ieguldījumi darbinieku noturēšanā un kvalifikācijas celšanā, apmācot 60 vidējā un augstākā līmeņa vadītājus un izveidojot jaunu mācību akadēmiju, nodrošināt īpašus teorijas pasniedzējus. “Mūsu uzņēmumos Latvijā, Igaunijā un Nīderlandē jau ir patstāvīgi vadītāji, kuri ir atbildīgi par vietējām komandām un konkrētu mērķu sasniegšanu. Atbilstoši “Venipak” ilgtermiņa stratēģiskajam virzienam pagājušajā gadā tika izveidots arī starptautiskās attīstības vadītāja amatu, kuru ieņem Sabina Bačiuliene. Mēs novērtējam viņas pieredzi e-komercijas jomā, jo tieši viņas atbildībā ir uzņēmuma sniegto pakalpojumu saskaņošana, tiecoties uz eksponenciālu izaugsmi un visaptverošu pasūtīju izpildes pakalpojuma attīstību Eiropā.”

Savukārt par “Venipak Latvija” izpilddirektori kļuvusi Sanita Bērziņa, kurai ir ne tikai ievērojama pieredze e-komercijas jomā, bet arī komandas vadībā. “Latvijā paveikts ļoti daudz, tostarp izveidots stabils pakomātu tīkls, kā arī izveidotas sadarbības ar lielākajiem e-komercijas uzņēmumiem. Mūsu prioritāte ir nodrošināt sūtījumu ātru un kvalitatīvu piegādi, tāpēc nepārtraukti tiek veikti uzlabojumi visos piegādes posmos,” saka S.Bērziņa, piebilstot, ka patlaban lielākais izaicinājums ir nepieciešamā darbaspēka piesaiste, kas īpaši aktuāli ir rudenī, kad sākas svētku gaidīšanas laiks.

Šogad “Venipak” turpinās pārveidot pieeju e-komercijas loģistikai, piedāvājot integrētus risinājumus, kas aktuālas augošās nozares vajadzībām. J.Šablinskas norāda, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta automatizācijai, efektivitātes palielināšanai un patīkamas klientu pieredzes nodrošināšanai.

Par „Venipak” grupu

Pirms divdesmit gadiem Lietuvā dibinātais „Venipak” ir ātri izaudzis par starptautisku uzņēmumu ar birojiem Baltijas valstīs, Polijā, Ķīnā un Nīderlandē, kā arī sadarbības partneru tīklu, kas piegādā preces visā pasaulē. Uzņēmums veic sūtījumu piegādes, e-komercijas pasūtījumu piegādes, kravu aviopārvadājumu un „pēdējā kilometra” piegādes pakalpojumus. „Venipak” izstrādā integrētus pakalpojumus un rīkus, kas ļauj e-komercijas uzņēmumiem paplašināt tirdzniecību gan vietējā, gan pasaules līmenī. Uzņēmums iecerējis veikt apvērsumu tirdzniecībā, nojaucot robežas un visā pasaulē sniedzot pakalpojumus, kas vienkāršo piegādes procesu. Baltijas valstīs „Venipak” pieder vairāk nekā 600 inovatīvu pakomātu tīkls, kas spēj piegādāt sūtījumus 24 stundu laikā, uzņēmumam ir vairāk nekā 7000 klientu visā pasaulē, tajā strādā vairāk nekā 1000 darbinieku, kā arī uzņēmums pārvalda 70 tūkstošus kvadrātmetru noliktavu platību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top