Tehnoloģijas

“Venipak” investēs 1,5 miljonus EUR noliktavas automatizācijā

“Venipak” investēs 1,5 miljonus EUR noliktavas automatizācijā

Lai turpinātu starptautiskā sūtījumu piegādes uzņēmuma “Venipak” izaugsmi Latvijā un kopumā Baltijā, kompānija investēs 1,5 miljonus eiro Lietuvas noliktavas automatizācijā. Šogad uzņēmums plāno veikt arī papildu investīcijas jaunā “Fulfillment” centrā netālu no Varšavas, Polijā. Tas būs ērts risinājums Baltijas valstu e-komercijas uzņēmumiem, kuri savas preces piegādā visā Eiropā. Centrs nodrošinās visus e-komercijai nepieciešamos pakalpojumus, tostarp uzglabāšanu un piegādi.

Dati rāda, ka, salīdzinot ar 2019. gadu, pagājušajā gadā Eiropas loģistikas telpu piepildījums pieauga par 16%. ASV un Āzijas valstīs attiecīgi par 21% un 32%. Savukārt brīvo noliktavu apmēri Eiropā ir samazinājušies līdz rekordzemam līmenim – aptuveni 5% (The Economist). Arī Baltijas valstīs novērojams aizvien pieaugošs pieprasījums pēc noliktavu telpām, taču esošais piedāvājums to nespēj apmierināt. Jaunu noliktavu celtniecība aizņem laiku un finanšu resursus, kas mazākiem un strauji augošiem tirgotājiem nav labākais risinājums.

Pēdējo divu gadu laikā iepirkšanās internetā un attiecīgi preču apjoms ir pieaudzis straujāk nekā prognozēts. Pēc mūsu aprēķiniem, e-komercijas attīstība un piegādes serviss attīstās par 5 gadiem ātrāk nekā tas būtu noticis normālos apstākļos. Jau pašlaik Eiropā nepietiek telpu tam preču apjomam, kāds reāli būtu nepieciešams. Tādēļ moderna un automatizēta noliktava ļaus apkalpot līdz pat 50% vairāk e-komercijas klientu Baltijas valstīs un ļaus ietaupīt loģistikas izmaksas,” skaidro “Venipak” vadītājs Justas Šablinskas.

2020. gadā “Venipak” Latvijas klientiem piegādāja par 45% vairāk paku. 2021. gada pirmajā ceturksnī – par 54% vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Parastajos šķirošanas terminālos darbinieki dienā apstrādā vairāk nekā 40 000 pakas, kuras kurjeri piegādā visā reģionā. E-komercijas uzplaukuma laikā vajadzība pēc universāla pakalpojuma, kas aptver visu procesu – no noliktavas līdz piegādei – tikai palielināsies. Tādēļ pāreja uz modernu pilna servisa noliktavu ir loģisks nākamais solis, lai uzlabotu klientu vajadzības un apmierinātu tuvākajos gados pieaugošā biznesa apjoma prasības.

Par “Venipak” grupu

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 600 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top