Tehnoloģijas

“Venipak” pakalpojumu apjoms pirmajā pusgadā pieaug par trešdaļu

“Venipak” pakalpojumu apjoms pirmajā pusgadā pieaug par trešdaļu

Neraugoties uz pandēmijas ietekmi un Krievijas iebrukumu Ukrainā, 2022.gada pirmajā pusgadā Starptautisko pakalpojumu piegādes kompānijas “Venipak” paku piegādes servisa apjomi palielinājušies par trešdaļu, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2021.gadā, sasniedzot 32 miljonus eiro. Tik pat ambiciozus plānus paredzēts realizēt arī šā gada otrajā pusē, veicot nozīmīgas investīcijas visās Baltijas valstīs un Polijā.

Šā gad pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar 2021. gada pirmo pusgadu, “Venipak” vidējā izaugsme bija 29%, kur Lietuvā pieaugums sasniedza 27%, Latvijā 43%, bet Igaunijā 26%, savukārt Polijā uzņēmuma klientu apjoms palielinājās par 28%. “Venipak” apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedza 32 miljonus eiro.

“Neskatoties uz sarežģīto ģeopolitisko situāciju, esam saglabājuši pastāvīgu izaugsmes līmeni. Tas, ka esam spējuši tikt galā ar ekonomisko apstākļu pasliktināšanos, ir daudzu faktoru rezultāts. Pirmkārt, un galvenokārt, tas ir saistīts ar nepārtrauktiem ieguldījumiem, lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti un personāla motivācijas sistēmu. Otrkārt, būtisks ir līdzsvars starp biznesa un privātajiem klientiem, kā arī augošais saņemšanas punktu skaits arī ir vienlīdz svarīgs. Turklāt mums ir veiksmīga pieredze gaisa kravu pārvadājumu un e-izpildes (e-fullfilment) segmentos,” saka uzņēmuma vadītājs Justas Šablinskis.

Viņš arī pauž, ka e-komercijas apjomi Baltijas valstīs vēl nav sasnieguši Eiropas vidējos rādītājus, tāpēc biznesa attīstībai noteikti vel ir iespējas. Tiek lēsts, ka pieprasījums pēc e-izpildes pakalpojumiem Baltijas valstīs ik gadu pieaugs par 40–50%. Reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu, uzņēmums investē paku caurlaidspējas palielināšanā, jo Viļņā bāzētā e-izpildes noliktava tika paplašināta par vairāk nekā 4000 kvadrātmetriem, un blakus esošais paku šķirošanas terminālis par 2000 kvadrātmetriem.

“Polija ir arī septītais lielākais tirgus Eiropā, kas arvien biežāk notiek mūsu uzņēmēju redzeslokā, tāpēc koncentrējamies uz tā neizmantoto potenciālu,” saka J.Šablinskis.

Plānotas investīcijas, vajadzīgi darbinieki

“Venipak” tuvākajā laikā plāno bezkontakta saņemšanas punktu attīstīšana Igaunijā, jo jau rudenī paredzēts iekārtot savākšanas punktus, lai pirmajā posmā paplašinātu tīklu līdz 150 pakomātiem. Tallinas terminālis tiks arī paplašināts līdz 2000 kvadrātmetriem.

Savukārt Latvijā rudenī plānots atvērt jau otro paku šķirošanas termināli gandrīz 5000 kvadrātmetru platībā. Tas tiks aprīkots arī ar jaunu konveijeru, lai uzlabotu diennakts piegāžu efektivitāti Baltijas valstīs. Gaidāmās investīcijas sasniegs aptuveni trīs miljonus eiro.

“Mēs gatavojamies ļoti intensīvai sezonai, līdzīgi kā pagājušajā gadā. Plānojam pieņemt darbā aptuveni 200 jaunus darbiniekus, kā arī aktīvi meklēsim individuālos “Venipak” auto vadītājus. Ierasts, ka svētku laikā uzņēmums aug par aptuveni 40–50%. Protams, katram gadījumam izstrādāts arī “plāns B”, taču pagaidām attīstības plānus neapturēsim,” pauž Šablinskas.

Par “Venipak” grupu

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 1000 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top