Pasākumi

Ventspilī notiks nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma – praktiski padomi datorikas stundām!”

Ventspilī notiks nometne datorikas pedagogiem 
“Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām!”

Ventspils Digitālais centrs aicina pamatskolas un vidusskolas datorikas skolotājus piedalīties digitālo prasmju pilnveides nometnē, kur dažādās praktiskās darbnīcās un nodarbībās būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs organizēt datorikas stundas un mācību procesu tā, lai pilnvērtīgāk sagatavotu skolēnus studijām un iespējamai karjerai IT jomā. 

Nometne datorikas pedagogiem notiks 15. augustā plkst. 11.45 – 18.40 un 16. augustā 9.00 – 12.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Pieteikties iespējams līdz 7. augustam, aizpildot anketu www.adre.se/pieteiktiesdatorikasnometnei.

“Izglītošanas iedvesma – praktiski padomi datorikas stundām!” programma:

 • augustā 11.45 – 18.40
  • Diskusija par izaicinājumiem un problēmjautājumiem tehnoloģiju mācību jomā -Skola2030 standarta apskats, kādus izaicinājumus tas ir nesis un kam jāpievērš uzmanība. Kā sagatavot skolēnus augstākajai izglītībai.
  • Darbnīca pamatskolas skolotājiem “Programmēšanas standarts pamatskolā”
   • Prasmes un ziņas 7. klasei, vēlamie uzdevumi: tīmekļa lapu uzbūve un veidošanas pamatprincipi, statiskas web lapas izveide, JavaScript programmēšanas pamati.
   • Prasmes un ziņas 8. klasei, vēlamie uzdevumi: datņu atvēršana un izmantošana JavaScript, teksta datņu izmantošana, datu grafiska attēlošana, sava risinājuma izstrāde.
   • Prasmes un ziņas 9. klasei, vēlamie uzdevumi: izpēte un dokumentācijas veidošana, saskarnes veidošana; funkcionalitātes veidošana un testēšana.
  • Darbnīca vidusskolas skolotājiem “Kopskats par Programmēšanu I un Programmēšanu II”
   • Valsts standarts, sasniedzamie rezultāti un materiāli, kas paskaidro tēmas un satur daudz informāciju, potenciāli izmantojamie resursi internetā. Darbnīcā tiks pārrunāts, kas ir svarīgākais katrā tēmā, kā veiksmīgāk sasniegt nepieciešamos rezultātus un kuri būtu noderīgākie resursi.
  • Darbnīca pamatskolas skolotājiem “Programmēšanas uzdevumu diferencēšana skolēniem”
   • Kā diferencēt uzdevumus programmēšanā?
   • Dažādu līmeņu uzdevumu veidošana programmēšanas tematu apguvē: uzdevumu veidošana HTML un CSS pamatu apguvei, JavaScript pamatu apguvei, sarežģītāku struktūru apguvei – funkcijas, masīvi, zīmēšana, ievade, faila augšupielāde un apstrāde.
  • Darbnīca vidusskolas skolotājiem “Datortīkli”
   • Tiks sīkāk apskatīti sasniedzamie rezultāti, kā nodrošināt praktisko iemaņu apguvi ar un bez fiziskām iekārtām. Datoru un tīkla karte, lokālais tīkls, internets – kā tas viss strādā, ko no tā visa nepieciešams iemācīt skolēniem.
  • Spēļošana kā mācību procesa un problēmrisināšanas rīks
   • Tiks veidota piedzīvojumu spēle vai interaktīvs stāsts, izmantojot galda spēļu atribūtus un bezmaksas interneta rīkus, apgūstot prasmes dažādus mācību priekšmetus pasniegt skolēniem ar spēļu palīdzību.
   • Izveidotā spēle vai stāsts tiks izmēģināts praktiski, gūstot priekšstatu, kā spēļu elementi var tikt izmantoti mācību procesā un klašu audzināšanas darbā kā problēmrisināšanas rīki.
  • augustā plkst. 9.00 – 12.45
   • Ventspils Augstskolas (VeA) pieredzes stāsti un diskusijas – Informācijas tehnoloģiju fakultātes laboratoriju apskate un pieredzes apmaiņa.
   • Mākslīgā intelekta izmantošana plānu un mācību satura veidošanai – darbnīcas dalībnieki izstrādās dažādus uzdevumus un mācību plānu, izmantojot MagicSchool AI, Blackbox AI, Datorium AI.

Ar nometnes “Izglītošanas iedvesma – praktiski padomi datorikas stundām!” detalizētu norises plānu iespējams iepazīties šeit: www.adre.se/datorikaprogramma.

Dalības maksa ir 99,11 EUR, kas ietver visas nodarbības, darbnīcas, kafijas pauzes un gardas picas 1. dienas noslēgumā. Mācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Vietu skaits ierobežots!

Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā, sociālajos tīklos, kā arī drukātajos izdevumos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top