TV ekrānos un Kino

„Viaplay” jau šovasar piedāvās skatītājiem vairākas oriģinālas dokumentālās filmas par sporta zvaigznēm

„Viaplay" jau šovasar piedāvās skatītājiem vairākas oriģinālas dokumentālās filmas par sporta zvaigznēm

Pixabay

Ziemeļvalstu vadošā straumēšanas kompānija “Nordic Entertainment Group” (NENT Group) iegulda līdzekļus, lai veidotu vairākas dokumentālās filmas par sportu un sporta zvaigznēm, ko būs iespējams noskatīties platformā „Viaplay“.

To vidū pirmizrādi Skandināvijā piedzīvo stāsts par leģendāro Mančestras „United” treneri Seru Aleksu Fērgusonu filmā „Sir Alex Ferguson: Never Give In”, kā arī filma „Made in Senegal” par futbola kluba „Liverpool” zvaigzni Sadio Manē.

„„Viaplay” dokumentālo filmu piedāvājums papildina šājā vasarā piedāvātos lielākos čempionātus ar filmām, kas iepazīstina ar saviļņojošiem stāstiem par dažiem sporta aprindu labākajiem un pat sliktākajiem sportistiem,” saka „NENT Group“ skandināvu sporta redaktors Kims Mikelsens.

Sers Alekss Fērgusons 27 gadus trenēja Mančestras „United” un aizveda komandu līdz nepieredzētiem panākumiem, tostarp vēsturiskajām uzvarām trīs čempionātos 1999. gadā, kas vainagojās ar dramatisku triumfu Čempionu līgas finālā pret Minhenes „Bayern”.

„Viaplay” dokumentālajā filmā „Sir Alex Ferguson: Never Give In” galvenais varonis pats stāsta par to, kas viņu padarīja par uzvarām vainagotāko futbola treneri pasaulē izcīnīto titulu ziņā.

Šis ir stāsts no uzaugšanas skarbajos Glāzgovas rajonos, maču, kas jaunībā pārvērta viņa dzīvi un vēlāk noveda līdz spožai trenera karjerai – vispirms ar mazo „Aberdeen” un tad ar vareno Mančestras „United”. Dokumentālajā filmā stāstīts par to, kā Sers Alekss Fergusons nonācis līdz liktenīgajai dienai, kad 2018. gada maijā pārcieta smagu asinsizplūdumu smadzenēs. Filmas režisors ir Fērgusona dēls Džeisons, un intervēto personu vidū ir trenera visslavenākie sekotāji no Mančestras „United” laikiem, tostarp Raiens Gigss un Ēriks Kantonā, kas pauž viedokli par leģendāro līderi.

Kopumā tas veido aizraujošu dzīvesstāstu, ko nedrīkst palaist garām neviens futbola līdzjutējs, lai kuru klubu viņš atbalsta.

„Sir Alex Ferguson: Never Give In” nav vienīgā interesantā dokumentālā filma par futbolu, ko straumēšanas platforma „Viaplay” šovasar pievieno piedāvājumam. To vidū ir 2020. gada filma „Made In Senegal” par futbola kluba „Liverpool” zvaigzni Sadio Manē, kas atstāj nomali, lai pārvarētu visus šķēršļus un iekarotu futbola aprindas, „Becoming Zlatan” par Zviedrijas superzvaigzni Ibrahimoviču un „Next Goal Wins” par pasaules vissliktāko izlasi no ASV atkarīgās teritorijas Samoa. Mazā salu grupa ir uzstādījusi neglaimojošu rekordu — izlašu kontekstā,  zaudējot ar vislielāko ielaisto vārtu skaitu 0:31 pret Austrāliju. Ass kontrasts ar labāko futbolu, ko pašlaik spēlē gan Eiropā (EURO2020), gan Dienvidamerikā (Copa America). Dokumentālā filma ir arī pamats gaidāmajai spēlfilmai.

Citas šīsvasaras dokumentālās filmas, kas nav saistītas ar futbolu, ir „The Kings” — četrdaļīgs seriāls par boksa leģendām „Šugaru” Reju Leonardu, Mārvinu Hagleru, Tomasu Hērnsu un Roberto Duranu, kas 80. gados bija vieni no sīvākajiem sāncenšiem ringa vēsturē, — un „Senna” par vienu no satriecošākajiem likteņiem autosportā, brazīliešu Pirmās formulas zvaigzni Airtonu Sennu.

Dokumentālās filmas par sportu ir iekļautas visos „Viaplay” abonementos.

No 1.jūnija:

  • King Otto
  • FIFA Family: A Love Story

No 1.jūlija:

  • The Kings
  • Next Goal Wins
  • Nike’s Big Bet
  • Senna
  • Made in Senegal
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top