Tehnoloģijas

Video blogeris tiešraides laikā nejauši atklāja sava kriptovalūtas maka paroli un pazaudēja 60 000 USD

Video blogeris tiešraides laikā nejauši atklāja sava kriptovalūtas maka paroli un pazaudēja 60 000 ASV dolāru

Brazīlijas blogeris Ivans Bianco, kurš vada YouTube kanālu Fraternidade Crypto, šonedēļ zaudēja aptuveni 60 000 ASV dolāru kriptovalūtā un vairākus NFT. Aktīvi tika nozagti pēc tam, kad viņš  video tiešraides laikā saviem skatītājiem nejauši parādīja failu ar seed frāzēm. Šis stāsts kalpo kā lielisks atgādinājums par to, cik svarīgi ir sekot līdzi savu monētu drošībai.

Seed frāze ir unikāla 12, 18 vai 24 vārdu kombinācija, kas nodrošina piekļuvi kriptovalūtas adreses saturam un ļauj pārvaldīt tajā esošās monētas. Jaunas ģenerētas seed frāzes fiksēšana ir obligāts solis, izveidojot makus, kuru lietotāji ir patstāvīgi atbildīgi par digitālo aktīvu drošību.

Tā kā seed ļauj ikvienam, kam ir piekļuve, rīkoties ar jūsu monētām, unikālā kombinācija ir jāglabā drošībā. Vispirms jau Ledger uzņēmuma pārstāvji stingri iesaka to nefiksēt viedtālrunī fotogrāfijas veidā vai personālajā datorā faila veidā. Tomēr šīs ierīces ir savienotas ar internetu, kas nozīmē, ka teorētiski ierīci var uzlauzt un iegūt svarīgo kombināciju.

Ideālā gadījumā seed frāzes būtu jāfiksē uz papīra vai īpašās ierīcēs, piemēram, Billfodl. Tas nozīmē, ka galvenais uzdevums ir paslēpt kombināciju no citu acīm, bet tajā pašā laikā nepieciešamības gadījumā spēt tai piekļūt.  Tāpēc daudzi kripto entuziasti seed frāzes glabā pat seifos.

Diemžēl šodienas stāsta varonis nav tik atbildīgi risinājis jautājumu par seed uzglabāšanu. Viņš nejauši parādīja unikālo vārdu kombināciju un zaudēja visas monētas – lai gan ne uz ilgu laiku.

Bianco YouTube saturā skar blokķēdes, spēļu un kriptosfēras tēmas kopumā. Blogerim ir aptuveni 34 000 abonentu un vairāk nekā 2,2 miljoni skatījumu visos kanāla video kopš 2017. gada. Līdz ar to nav pārsteidzoši, ka viņš arī iegulda ievērojamu naudas summu digitālajos aktīvos. Diemžēl Bianco galu galā kļuva par upuri nevis krāpniekiem, bet gan savai neuzmanībai.

Kādas YouTube tiešraides straumēšanas laikā viņš cita starpā pārraidīja sava datora ekrānu, kura laikā nejauši atvēra failu ar seed frāzēm. Viņš nekavējoties aizvēra failu, pēc tam arī mēģināja pārnest savas monētas uz citu maku un tādējādi tās saglabāt.

Tomēr bija par vēlu – kāds no skatītājiem gandrīz momentāli bija ievadījis blogera seed frāzi maka saskarnē un pārskaitījis monētas no divām Bianco adresēm. Šis brīdis tika ierakstīts un apskatāms viņa Youtube kanālā.

Tiklīdz Bianko saprata kļūdas nopietnību, viņš pārtrauca tiešraidi. Pēc kāda laika viņš sāka jaunu, kuras laikā ar asarām acīs pastāstīja par notikušo.

Kopumā anonīmajam skatītājam no diviem blogera makiem izdevās pārskatīt 86 600 MATIC monētas 50 800 dolāru vērtībā. Tajā pašā laikā 3,35 ETH 5 750 ASV dolāru vērtībā un vairāki citi tokeni mazākā dolāru ekvivalentā “nokļuva” vairāku citu cilvēku adresēs, kuri vienlaikus izņēma līdzekļus no blogera maka.

Intervijā mēdijam Decrypt Bianco apstiprināja, ka zaudējumu summa kriptovalūtā pārsniedza 60 000 ASV dolāru, turklāt blogeris zaudēja arī vairākus dārgus NFT tokenus.

Ivans sazinājās ar vietējo policiju, lai gan viņš pats atklāti neticēja šīs idejas izredzēm. Lūk, blogera attiecīgā replika par šo tematu.

“Policija par to neko daudz nezina, tāpēc domāju, ka viņu izmeklēšana prasīs laiku. Man pašam kopā ar kopienas locekļiem būs jāmeklē nozagtā kriptonauda”.

Tiešraides brīdis, kad autors parādīja savas seed frāzes.

Tiešraides brīdis, kad autors parādīja savas seed frāzes

Patīkams pavērsiens viņa stāstā notika pēc tam, kad nezināma persona viņam piezvanīja Discordā. Zvanītājs sazinājās ar blogeri un apgalvoja, ka tieši viņš ir tas, kurš viņam nozadzis kriptovalūtu. Zaglis atvainojās un nekavējoties pārtrauca zvanu.

Pēc tam Bianco makā tika atskaitīta lielākā daļa nozagto monētu. Un tas patiešām ir brīnums kriptovalūtu pasaulē, kam ir diezgan grūti noticēt. Ņemot to vērā, daži no blogera abonentiem apšaubīja visu notikumu autentiskumu. Daži skatītāji cita starpā norādīja, ka Ivans varētu būt visu noorganizējis, lai radītu lielāku ažiotāžu ap savu kanālu. Tomēr viņš šādus apgalvojumus noliedz.

Blogerim ir zināma tā skatītāja identitāte, kurš nozaga un pēc tam viņam atgrieza lielāko daļu monētu. Bianco negrasās atklāt viņa vārdu, jo viņš būtībā “izglāba” viņa monētas.

Kopumā šis incidents ir vēl viens svarīgs atgādinājums kripto investoriem par nepieciešamību pareizi glabāt savas paroles. Lai novērstu šādu incidentu atkārtošanos, nav laba ideja glabāt seed  frāzes datorā, kur tai var piekļūt hakeri un nejauši cilvēki.

Bianco gadījums parāda, cik ātri cilvēks var zaudēt ievērojamu naudas summu digitālajos aktīvos, ja neievēro pamatnoteikumus, kas jāievēro, mijiedarbojoties ar kriptovalūtām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top