Tehnoloģijas

Videokaršu cenas strauji krītas

Resurss 3DCenter ir izveidojis diagrammu, kurā ir redzams videokaršu AMD Navi un Nvidia Ampere vidējās cenas kritums sākot no šī gada maija mēneša, tāpat ir arī redzams cenas pieauguma periods kopš šī gada sākuma.

Gada sākumā Ampere 3D videokaršu cena pieauga par 300%, taču burtiski pusotra mēneša laikā tā ir uz pusi samazinājusies. Diagramma atspoguļo vidējo cenas pieauguma un krituma rādītāju visai Ampere videokaršu līnijai, protams, ar dažiem izņēmumiem, taču kopumā Ampere videokaršu izmaksas ir kļuvušas daudz pieejamākas.
Videokaršu cenas 2021. gada jūlijs
Videokartes AMD Radeon RX 6000 ir lētākas, ņemot vērā vidējo cenas pieauguma līmeni par 53% attiecībā pret ražotāja ieteikto vērtību, bet ir jāatzīmē, ka šo videokaršu cenas nav tik iespaidīgas kā Ampere videokartēm. Šo abu videokaršu cenas pieaugums ir nedaudz lielāks par divkāršu (214%).

Ir divi iemesli, kāpēc bija vērojams Ampere videokaršu sadārdzinājums: pirmkārt, tirgū bija pieejams lielāks daudzums šo videokaršu, un, otrkārt, tām ir lielāka veiktspēja Ethereum kriptovalūtas  ieguvei. Tiek atzīmēts, ka, ja cenas turpinās samazināties (un, visticamāk, tā arī būs), tad augustā tās var sasniegt ražotāju ieteikto cenas līmeni.

Avots: 3Dcenter

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top