BitCoin

Amsterdamā parādījusies vides instalācija – reāla bitkoina adrese

Amsterdamā parādījusies vides instalācija – reāla bitkoina adrese

Amsterdamas Gaismas festivāla ietvaros, kas Holandes galvaspilsētā notiek no 2018. gada 29. novembra līdz 2019. gada 20. janvārim, vietējā māksliniece Frederika Topa izveidoja un uzstādīja “gaismas mākslas” darbu tipiskas bitkoina maka adreses formā, kurā iekļauti 34 simboli. Mākslas instalācija izvietota pie ieejas ēkā, kur iepriekš atradās banka.

Saskaņā ar šī pasākuma tīmekļa vietni – Amsterdamas Gaismas festivāls ir lielākie “gaismas svētki” Eiropā. Kopš tā rīkošanas sākuma publikai ir demonstrēti vairāk nekā 200 mākslas darbi.

Frederikas Topas bitkoina adreses veidā izveidotās instalācijas nosaukums ir “KODS”:

Spīdošu simbolu rinda iekārta starp diviem kokiem pie bijušās bankas ēkas vienā no skaistākajām Amsterdamas ielām, kas iet gar kanāla krastu.

Vērīgi skatoties, adresē var saskatīt vārdu “bANk”. Tā ir reāla bitkoina adrese. Ikviens tajā ienākošais ziedojums tiks nosūtīts labdarības fondam “Huis van de Tijd”, kas palīdz cilvēkiem, kuri cieš no demences.

No 2018. gada 30. oktobra ir veikti 20 ziedojumi, kopā saņemti 0.04654258 BTC

No 2018. gada 30. oktobra ir veikti 20 ziedojumi, kopā saņemti 0.04654258 BTC (aptuveni 167$):

Festivāla organizatoru komentārs:

Bitkoina  adrese papildināja vairākas dažādu kodu instalācijas – svarīgas mūsu digitālās ēras valodas. Teksti, paraugi un skaņas mūsu datoros, telefonos un planšetēs tiek konvertēti kodos vai bitos, kas tiek nosūtīti caur kabeļiem vai radio viļņiem. Kriptovalūtu fundamentālā tehnoloģija – blockchain, arī ir mūsu mūsdienu programmēšanas valodas daļa.  Blockchain – vai blokos apvienojamas datu ķēdes – garantē digitālās valūtas transakciju caurredzamību un tās ir brīvas no manipulācijām.  Atšķirībā no tradicionālo finanšu pasaules – digitālajām transakcijām nav nepieciešama centrālo institūciju kontrole. Kriptovalūtas rada draudus valdībām un bankām, un Topa akcentē šo apstākli – izvietojot savu darbu pretī tagad jau slēgtas bankas ieejai.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top