Visas ziņas

Viedā nākotne ir klāt: ar viedtālruni varam pārvaldīt visu, sākot no spuldzītes līdz vakariņām krāsnī

Viedā nākotne ir klāt: ar viedtālruni varam pārvaldīt visu, sākot no spuldzītes līdz vakariņām krāsnī

Šodien mēs varam kontrolēt visu ierīču ekosistēmu ar sava viedtālruņa palīdzību – viedpulksteņus un fitnesa aproces, bezvadu austiņas, mūzikas skaļruņus vai datorus, to visu varam regulēt, pieslēgt ar viena pieskāriena palīdzību. Taču mūsu viedtālruņi spēj daudz vairāk – tos ir iespējams savienot ar gandrīz visu tehniku mūsu mājās, sākot no spuldzītēm, printeriem, bērnu tālruņiem un pat veļas mašīnām, tādējādi padarot mūsu ikdienu vienkāršāku un produktīvāku. Par to, kā tehnoloģijas ir atvieglojušas, uzlabojušas un izmainījušas mūsu dzīves, stāsta Huawei eksperte.

“Vairāku platformu pārvaldīšanas iespējas vienuviet mūsdienu patērētājam ir īpaši svarīgs aspekts. Patērētājs vērtē ne tikai katras atsevišķas ierīces funkcionalitāti, bet arī to atrašanās vietu viedajā ekosistēmā un savstarpējas savienojamības iespējas ar viedtālruni, jo tas ļauj būt produktīvākiem un atvieglo ikdienas darbus. Dažreiz mēs pat neaizdomājamies par to, cik daudz jaunu ierīču mēs varam pievienot šai ekosistēmai. Teiksim AppGallery jau šobrīd ir pieejamas lietotnes, ar kuru palīdzību varam pārvaldīt veselas sešas mums ikdienā būtiskas dzīves jomas un atvieglot ikdienas darbus,” sacīja Gunta Kursiša-Butkāne, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

Spuldzes

Jau šobrīd ar sava viedtālruņa palīdzību varam attālināti kontrolēt arī apgaismojumu – ieslēgt, izslēgt vai pat mainīt apgaismojuma krāsu tonalitāti. Tam vispirms būs nepieciešamas viedās spuldzes, kuras vēlāk būs ērti kontrolējamas  lietotnē Hue Essentials.

“Kopā ar viedajām spuldzēm komplektā nāk Bluetooth bezvadu stacija, kas savienojoties ar viedtālruni, dod iespēju lietotnē Hue Essentials, pielāgot gaismas intensitāti, krāsu un ieslēgt vai izslēgt tās pilnībā. Tas ļauj radīt mājīgu atmosfēru, pat nepieceļoties no dīvāna vai atrodoties tikai ceļā uz mājām, tādējādi ierodoties mājās jau sagaidīs mājīgs apgaismojums,” stāsta G. Kursiša-Butkāne.

Turklāt lietotne ļauj vienlaikus pielāgot vairāku telpu apgaismojumu un izvēlēties starp jau iepriekš iestatītiem režīmiem, piemēram, atpūtai, lasīšanai vai iestatīt samazinātu apgaismojumu pirms došanās gulēt, tādējādi arī taupot elektroenerģiju.

Printeri

Printeru norietu ir pareģojuši daudzi tehnoloģiju entuziasti, jo, parādoties dažādiem mākoņrisinājumiem  un ērtas datu pārvaldības ekosistēmām, printerus izmantojam arvien retāk. Un tomēr tiem ir savas priekšrocības, kuras vēl arvien izmantojam savā ikdienā. Tādēļ arī printerus šodien varam ērti pārvaldīt no sava  viedtālruņa, izmantojot lietotni Printer Share.

“Lielākā daļa svarīgo failu, ko mēs mūsdienās saņemam, atrodas tieši mūsu viedtālruņos, tāpēc izpaliks vajadzība pārsūtīt failus drukāšanai uz datoru. Lietotne nodrošina arī piekļuvi mākoņa krātuvei un izdrukāt tajā esošos failus,” stāsta G. Kursiša-Butkāne.

Izmantojot printera koplietošanu, var arī atvērt dokumentus un pārveidot to formātu skenēšanai. Tātad viedtālrunis varēs aktivizēt visas ikdienas lietošanai nepieciešamās funkcijas. Starp citu, maksas programmas versija nodrošina attālinātu piekļuvi ne tikai tiem printeriem, kas atrodas tuvumā, bet sniedz iespēju izdrukāt dokumentus ģimenes locekļiem mājās un kolēģiem birojā.

Bērnu viedtālruņi

Lai pasargātu savas atvases no pārmērīgas viedtālruņu lietošanas vai neatbilstoša satura, vecākiem vairs nav fiziski jāpiekļūst bērna ierīcei – izmantojot lietotni Parental Control Kroha, ierīces var pārvaldīt attālināti.

“Šī lietotne ļauj bloķēt nepiemērotu saturu, kontrolēt ierīces lietošanas ilgumu un noteikt bērnu atrašanās vietu. Tas viss ir īpaši svarīgi ne tikai apzinātas tehnoloģiju izmantošanas attīstīšanai, bet arī mazu bērnu drošības nodrošināšanai, īpaši vasaras periodā, kad bērni rotaļājoties, arvien vairāk laika pavada ārpusē,” saka G. Kursiša-Butkāne.

Sadzīves tehnika

Mūsdienās mēs varam kontrolēt sadzīves tehniku, pat neatrodoties mājās. Sākot no krāsnīm un beidzot ar veļas mašīnām – Candy simply-Fi lietotne palīdzēs pārraudzīt ikdienas mājas darbus.

“Vairāk nekā gadu ilgā karantīna ir padarījusi mūsu mājas par notikumu centru, kur darbs un profesionālā dzīve nemanāmi savijas ar personīgo dzīvi un atpūtu. Lai taupītu mūsu laiku un piedāvātu plašākas ērtības, pat sadzīves tehnikas ražotāji nodrošina iespēju pārvaldīt savus produktus, izmantojot viedās lietotnes. Candy zīmola ierīces sniedz iespēju tās pārvaldīt attālināti, piemēram, uzsākt drēbju mazgāšanu konkrētā laikā, iepriekš uzkarsēt cepeškrāsni vai palielināt aukstumu ledusskapī. Turklāt lietotne ļauj uzraudzīt aprīkojuma stāvokli un informē, kad ir pienācis laiks veikt apkopi, mainīt filtrus vai tīrīt sadzīves tehniku,” stāsta G. Kursiša-Butkāne.

Lejupielādējot viedo lietotni, lietotāji var izpētīt tās pamatversiju un atklāt noskatītās iekārtas sniegtās viedās funkcijas vēl pirms pašas sadzīves tehnikas iegādes.

Televizori

Gandrīz katrs no mums saskāries ar situāciju, kad, sākoties iecienītākajam raidījumam, maģiski pazūd televizora tālvadības pults. Smart TV Remote lietotne palīdzēs atrisināt šo problēmu.

“To var savienot ar mājas televizoru, izmantojot Bluetooth, un ērti mainīt kanālus, skaļumu un veikt visas parastās tālvadības pults funkcijas. Turklāt lietotnei var pievienot līdz četrām ierīcēm, tādēļ, ja katru reizi, skatoties televizoru, jāieslēdz papildu skaņas sistēma vai virszemes televīzija, to visu varēs izdarīt ar vienas lietotnes palīdzību,” saka G. Kursiša-Butkāne.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top