Tehnoloģijas

Viedoklis: ASV varas iestādes ir uzsākušas mērķtiecīgu kampaņu pret kripto nozari

Viedoklis: ASV varas iestādes uzsāk mērķtiecīgu kampaņu pret kripto nozari

ASV regulatori mērķtiecīgi uzbrūk kriptovalūtu nozarei, tā Galaxy Digital vadītājs Maiks Novogracs. Viņš uzskata, ka darbības pret kripto uzņēmumiem, biržām un atsevišķiem digitālajiem aktīviem tiek koordinētas augstā līmenī, un šī parādība pat tiek dēvēta par “operāciju Whiplash 2.0”.

Novogracs intervijā izdevumam The Block dalījās ar savu skatījumu.

Pierādījumi par varas iestāžu cīņu pret kriptovalūtu nozari ir daudz. Preču nākotnes līgumu tirdzniecības komisija (Commodity Futures Trading Commission, CFTC) šonedēļ iesniedza prasību pret kriptovalūtu biržu Binance, apsūdzot platformu par atvasināto finanšu instrumentu pieejamības nodrošināšanu ASV iedzīvotājiem. Tomēr biržas pārstāvji apgalvo, ka amerikāņi nevar izmantot tās iespējas, jo viņiem ir jāatklāj sava identitāte, izmantojot KYC procedūras.

Šī nav pirmā reize, kad Novogracs komentē kriptovalūtas regulējuma tēmu. Viņš uzskata, ka iestādēm būtu jāpievēršas mākslīgajam intelektam, nevis digitālajiem aktīviem. MI tehnoloģijai ir daudz lielāks negatīvais potenciāls.

Pēc Novograca domām, pat ASV banku krīze varētu būt daļa no globālākas stratēģijas. Lūk, viņa citāts par šo tematu.

Padomājiet par Signature Bank un to, cik ātri tā tika slēgta. Paskatieties, mēs neesam visu lietu kursā. Barnijs Frenks (Barney Frank), kurš ir Republic Bank un Signature Bank valdes loceklis, teica: “Tas ir traki, ka viņi tās slēdz. Arī mani draugi banku nozarē teica, ka banku slēgšanai nav acīmredzama iemesla.

Atgādinām, ka šādu baumu iemesls bija Signature Bank maksātnespēja. Tas ir, kamēr Silicon Valley Bank bija naudas problēmas, Signature nebija globāla likviditātes trūkuma. Saistībā ar to kriptovalūtu lietotāji izteica pieņēmumu, ka šādā veidā iestādes vienkārši vēlas nogalināt decentralizēto aktīvu nozari vai vismaz radīt tai nopietnas problēmas.

Signature Bank ir viena no trim lielākajām ASV bankām, kas bankrotjušas 2023. gada martā. Interesantākais, ka tieši šīs bankas aktīvi sadarbojās ar kriptovalūtas uzņēmumiem. To slēgšanas dēļ kriptovalūtu tirgus likviditāte ir ievērojami sarukusi, jo to lietotājiem ir kļuvis daudz grūtāk iepludināt fiat naudu digitālo aktīvu nozarē.

Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) un tās priekšsēdētājs Gerijs Genslers cenšas kriptovalūtu padarīt par tabu tēmu baņķieru vidū, uzskata miljardieris. Regulators izdara spiedienu uz bankām, kas vēlas iesaistīties sadarbībā ar digitālajiem aktīviem.

“Tas ir “nodoklis”, ko Genslers un co uzliek mūsu nozarei, mēģinot piespiest bankas neapkalpot cilvēkus. Jūs zināt, ka tas ir reāli. Mēs esam pietiekami gudri vai mums ir paveicies, ka mums ir daudz partneru starp bankām, bet daudzi no mūsu portfeļa uzņēmumiem, kuriem mēs palīdzam, un daudzi mūsu kolēģi arī nevar piekļūt banku pakalpojumiem.

Novogracs arī uzskata, ka regulatoriem ir daudz svarīgākas problēmas nekā kriptovalūtas. Piemēram, valsts parāda griesti un augošā inflācija. Taču tā vietā ASV Vērtspapīru un biržu komisija koncentrējas tikai uz kriptovalūtu, vienlaikus pieprasot papildu finansējumu savu “centienu” dēļ.

Viņiem vajadzētu uztraukties par citām lietām, bet varētu padomāt, ka kriptovalūta ir vienīgā lieta, par ko viņi domā. Ziniet, Genslers nesen lūdza vairāk naudas cīņai pret krāpniekiem kripto nozarē. Mums ir mākslīgā intelekta tehnoloģiju straujas attīstības vilnis, tāpēc mums ir jāregulē tā un mazāk jānodarbojas ar kriptovalūtām.

Uz žurnālistu jautājumu, vai valdības rīcības iemesls ir bažas par ASV dolāra kā pasaules rezerves valūtas statusu, Novograts atbildēja šādi:

“Elizabete Vorena dīvainu iemeslu dēļ ienīst kriptovalūtas, un viņai ir liels svars Baidena administrācijas finanšu departamentā. Taču, ja pret kriptovalūtām iebilst Helēna un Lēla Brainard, tas nozīmē, ka runa ir par daudz dziļākām lietām”.

Elizabete Vorena (Elizabeth Warren) ir Masačūsetsas senatore, kura jau ilgu laiku kritizē bitkoinu. Agrāk viņa vairākkārt aicinājusi pilnībā aizliegt darījumus ar digitālajiem aktīviem ASV, un nesen viņa pat uzsāka Senāta pārvēlēšanu kampaņu ar saukli “Vorena ceļ armiju pret kriptovalūtām”.

Intervijā Maiks Novogracs pieminēja arī derības, kurās bija iesaistīts bijušais Coinbase tehniskais direktors Balaji Srinivasans. Iespējams, atceraties, ka iepriekš viņš lika divus miljonus dolāru par to, ka BTC cena 90 dienu laikā pieaugs līdz 1 miljona dolāru līmenim. Šāds paredzējums var kļūt par realitāti tikai tad, ja ASV dolārs krīzes laikā strauji zaudēs vērtību.

Novogracs uzskata, ka tas ir nelabvēlīgs scenārijs. Viņš vēlētos redzēt tikpat iespaidīgu buļļu skrējienu, bet ilgākā laika periodā – 5 līdz 10 gadus. Un mēs piekrītam viņa viedoklim – tādā gadījumā bitkoina izaugsme nevainojami iekļausies kriptovalūtu tirgus pieņemšanā, labi cilvēki nekļūs par masveida finanšu krīzes upuriem.

Mēs uzskatām, ka ASV regulatoru aktivitātes šogad patiešām atgādina apzinātu mēģinājumu radīt problēmas kriptovalūtu nozarei. Jo īpaši blokķēdes izstrādātājiem šobrīd nav ērti strādāt no ASV, jo viņi jebkurā brīdī var nonākt dažādu komisiju redzeslokā un būt spiesti maksāt soda naudas. Un, tā kā regulatori tik īsā laikā ir iesnieguši vairākas prasības, rodas iespaids par iepriekš plānotu kampaņu pret digitālajiem aktīviem. Cerēsim, ka tādi giganti kā Coinbase spēs izmantot laiku, lai pierādītu savu taisnību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top