Tehnoloģijas

Viedoklis: BTC varētu kļūt par likumīgu maksāšanas līdzekli Brazīlijā un Argentīnā

Viedoklis: BTC varētu kļūt par likumīgu Brazīlijas un Argentīnas maksāšanas līdzekli

Brazīlija un Argentīna plāno sākt apspriest vienotas norēķinu valūtas izveides posmus. Šai nolūkā Coinbase vadītājs piedāvāja divām Latīņamerikas valstīm izmantot bitkoinu.

Argentīnas prezidents Alberto Fernandess (Alberto Fernandez) un Brazīlijas prezidents Luiss Inasio Lulu da Silva (Luiz Inacio Lula da Silva) paziņoja par divu reģiona lielāko valstu tiekšanos uz ekonomisko integrāciju un gatavību izveidot vienotu norēķinu valūtu pārrobežu maksājumiem. Jaunā valūta tiks izmantota paralēli Argentīnas peso un Brazīlijas reālam. Idejas būtība ir samazināt valstu atkarību no ASV dolāra un stimulēt reģionālo tirdzniecību.

Kriptovalūtu biržas Coinbase vadītājs Braiens Armstrongs (Brian Armstrong) uzskata, ka pirmā kriptovalūta varētu tikt pieņemta kā likumīgs maksāšanas līdzeklis.

BTC viņš nodēvēja par “pareizu ilgtermiņa likmi” un painteresējās, vai divas valstis to izskatīs.  Tomēr Armstronga priekšlikums ne tikai neguva vienprātīgu atbalstu viņa sekotāju vidū, bet arī izpelnījās kritiku pat no nozares ekspertu puses.

Bitkoina kritiķis, analītiskās kompānijas Global Macro Investor līdzdibinātājs un ģenerāldirektors Rauls Pals (Raoul Pal) paziņoja, ka “nevienam nevar būt nacionālā valūta ar 100% volatilitāti”.

Daži kripto kopienas dalībnieki atbalstīja Pala viedokli un noraidīja Armstronga ideju. Pēc viņu teiktā – vienīgais BTC izmantošanas variants reālajā dzīvē ir to izmantot kā uzkrāšanas līdzekli, tāpat kā zeltu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top