Tehnoloģijas

Viedoklis: FTX krahs atgādina visparastākās bankas sabrukumu

Viedoklis: FTX krahs atgādina visparastākās bankas sabrukumu

Miljardieris un Dalasas NBA komandas “Mavericks” īpašnieks Marks Kubans uzskata, ka biržas FTX bankrotu izraisīja banku biznesā izmantoto klasisko finanšu noteikumu pārkāpšana.

Runājot par iemesliem, kas noveda pie Sema Benkmana Frida (Sam Bankman-Fried) kriptovalūtu impērijas sabrukuma, Marks Kjubans (Mark Cuban) paziņoja, ka FTX krīzi neuzskata par kaut ko ārkārtēju.

Kubans uzskata, ka procesam ir tradicionālo noteikumu, kas ietekmē jebkuras finanšu organizācijas stabilitāti, pārkāpšanas pazīmes.

“Paskatieties uz pašu kapitāla pietiekamības līmeni, ietaupījumu un aizņemto līdzekļu attiecību un arī substandarta aizņēmumu daudzumu, kas izsniegti aizņēmējiem ar sliktu kredītvēsturi. Nepareizo personu kreditēšana, nepareizs ķīlas novērtējums, sliktas kvalitātes arbitrāža, kam seko likviditātes zudums un noguldītāju bēgšana. FTX vai jebkuras bankas krīze – tās  ir dažādas viena un tā paša stāsta versijas”, – spriež Marks Kjubans.

Biznesmenis pastāstīja, ka saruna ar Semu Benkmanu Fridu viņu iespaidoja pozitīvi, taču – ja viņš būtu FTX bijušā ģenerāldirektora vietā, tad sen būtu sācis baidīties nonākt cietumā. “Es runāju ar šo puisi un nodomāju, ka viņš ir gudrs… Man nebija ne jausmas, ka viņš grasījās ņemt svešu naudu un to izmantot personīgos nolūkos”, – apgalvo Kjubans.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top