Tehnoloģijas

Viedoklis: Kāpēc bitcoin šobrīd ir daudz pievilcīgāks par zeltu

Viedoklis: Kāpēc bitcoin šobrīd ir daudz pievilcīgāks par zeltu

Kriptovalūtas biržas BitMEX līdzdibinātājs uzskata, ka, ņemot vērā pašreizējo globālo ekonomisko klimatu, bitcoin ir pievilcīgāka investīciju iespēja nekā zelts.

Artūrs Hejs uzskata, ka pasaules finanšu tirgi un uzskati par lietderīgām investīcijām strauji mainās. Pasaule virzās prom no ASV vadītās vienpolārās kārtības uz daudzpolāru, pārliecināts uzņēmējs, kas neizbēgami atspoguļojas finanšu infrastruktūrā.

Šādā vidē bitcoin decentralizētais raksturs palielina pirmās kriptovalūtas vērtību. Valstis turpina izdarīt spiedienu uz noguldītājiem, finansējot karus un liekot centrālajām bankām drukāt vēl vairāk naudas. Šīs darbības devalvē tradicionālās valūtas, palielinot to aktīvu pievilcību, kurus valdības nevar kontrolēt.

Atšķirībā no zelta, kas vēsturiski ir bijis uzticams uzkrājumu veidošanas līdzeklis, bitcoin ir kļuvis par tā alternatīvu.

BitMEX dibinātājs izteica pieņēmumu, ka ārpolitiskās spriedzes apstākļos inflācijas pieaugums turpināsies, tāpēc bitcoin kļūs par vienu no iecienītākajiem vērtības uzkrājumu instrumentiem. Hejs piebilda, ka ievērojams budžeta deficīts un ASV izdevumi palielinās naudas piedāvājumu, un tas labvēlīgi atsauksies uz pirmo kriptovalūtu. Investori, kas vēlas aizsargāt savus uzkrājumus svārstīgos laikos, ir arvien vairāk tendēti ieguldīt kriptovalūtās, uzskata uzņēmējs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top