Tehnoloģijas

Viedoklis: Pēc FTX sabruks lielākā daļa kriptovalūtu kompāniju

Viedoklis: Lielākā daļa kripto uzņēmumu piedzīvos bankrotu tāpat, kā FTX

IT jaunuzņēmuma Palantir līdzdibinātājs uzskata, ka liela daļa kriptovalūtu ir banālas finanšu piramīdas un tāpēc vairums tirgus dalībnieku vienkārši aizies nebūtībā.

Intervijā Fox News Džo Lonsdeils (Joe Lonsdale) uzsvēra, ka krīze kriptovalūtu tirgū joprojām pastiprinās un kompānijas sabruks viena pēc otras.

Neraugoties uz savu attieksmi pret kriptovalūtām, Lonsdeils ar cieņu izturas pret sadalītā reģistra tehnoloģijām un uzskata, ka blokķēde būs svarīga nākamo informācijas sistēmu sastāvdaļa.

“Domāju, ka lielāka daļa kriptovalūtu projektu izgāzīsies. Dažādi kripto kreditori, tokeni un citas ekosistēmas daļas ir Ponci shēma – tām vienkārši nav jēgas. Kripto firmas tika vērtētas nevis pēc naudas plūsmas, radītā produkta vai ekonomiskajiem rādītājiem, bet gan uz spekulāciju pamata. Tas arī bija sagaidāms sfērā, kura netiek regulēta”, – ir pārliecināts Palantir līdzdibinātājs.

Lonsdeils atzīmēja, ka kriptovalūtu industrijā ir arī labas kompānijas, bet pēdējo “trīs–piecu gadu” laikā tajā ir uzpūties burbulis un izveidotas daudzas piramīdas. Turklāt kriptovalūtas var izmantot arī labuma gūšanai: “Decentralizētas varas un tādu aktīvu – kā bitkoins – pastāvēšanai ir jēga. Tas palīdz cilvēkiem izvest naudu no Ķīnas, Krievijas un Venecuēlas. Tas sniedz vairāk brīvības finanšu sistēmai un pasargā no sliktu valdību darbībām”.

Ripple tehniskais direktors Deivids Švarcs (David Schwartz) iepriekš teica, ka FTX kraha vēsture diezin vai kriptovalūtu kopienai iemācīs lielāku piesardzību.

Avots: Foxnews

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top