Tehnoloģijas

Zanda Zariņa-Rešetina: viedpulkstenis ir treniņu dienasgrāmata

 Zanda Zariņa-Rešetina: viedpulkstenis ir treniņu dienasgrāmata

Veselības uzraudzība un aktīvs dzīvesveids ir kļuvuši gluži par modes lietu, taču, lai mērītu sasniegumus un spētu tiešām optimāli sekot līdzi rezultātiem, bieži vien cilvēki izvēlas viedpulksteņus. Pēdējā gada laikā viedpulksteņu pārdošanas rādītāji ir palielinājušies par četriem miljardiem ASV dolāru, un, pieaugot cilvēku skaitam, kuri pievēršas veselīgam dzīvesveidam, šī gada beigu prognoze sasniedz pat 26 miljardus ASV dolāru*. Par to, kādus kritērijus apsvērt, izvēloties viedpulksteni, un kādas funkcijas būs lietderīgas aktīviem treniņiem dalās fitnesa trenere Zanda Zariņa-Rešetina.

Orientieris viedpulksteņu sortimentā

Viedpulksteņu plašais piedāvājums veikala plauktos var samulsināt ikkatru no mums, tāpēc pirms tam ir ieteicams veikt nelielu priekšizpēti, paturot prātā mērķi, kāpēc jaunā ierīce tiks iegādāta.

“Man kā sievietei ir svarīga ne tikai pulksteņa funkcionalitāte, bet arī tā vizuālais izskats –  krāsa un dizains – tomēr, izvēloties viedpulksteni, primārais, kas jāņem vērā, ir kādiem mērķiem tas valkātājam ir nepieciešams. Viedpulkstenis var būt lielisks palīgs fiziskajās aktivitātēs, kā arī, pareizi izmantojot pulksteņa sniegtos datus, ir iespējams uzlabot savu sportisko sniegumu, jo tiek precīzi izprasti veselības rādītāji, tādējādi nepārslogojot ķermeni treniņu laikā,” par viedpulksteņa izvēles kritērijiem stāsta fitnesa trenere.

Tāpat talkā var nākt dažādi tehnoloģiju apskati un internetā atrodamās atsauksmes par jaunās ierīces iespējām. Ja viedpulksteni ir plānots izmantot efektīvākiem treniņiem, tad noteikti ir jāmeklē ierīce ar plašu treniņu režīmu piedāvājumu un precīzu veselības rādītāju uzraudzības sensoriem. Toties, ja ierīce ir nepieciešama ērtākai viedtālruņa paziņojumu un zvanu pārlūkošanai, tad svarīgas būs tieši funkcijas, kas paredzētas produktīvākai darba dienai.

“Ja viedpulksteni izmanto treniņos, tad būtiski ir, lai tajā būtu tādas funkcijas kā pulsa mērīšana un GPS – distances, tempa, skriešanas ātruma un laika noteikšana – kā arī veiktspējas mērījumu funkcija,” skaidro Z. Zariņa-Rešetina.

Precīzu datu pamatā pareiza valkāšana

Kad visiem mērķiem atbilstošais viedpulkstenis ir iegādāts, jāpievērš uzmanība pareizai tā valkāšanai. Ierīcei ir jābūt nostiprinātai pietiekami cieši uz plaukstas locītavas, lai spētu precīzi nolasīt sirds ritmu un citus ikdienā vai treniņu laikā uzraudzītos datus. Bieži vien viedpulksteņi netiek valkāti pietiekami cieši ap plaukstas locītavu, tāpēc ierīce nav spējīga kārtīgi nolasīt veselības rādītājus un var sniegt neprecīzu informāciju.

“Principā viedpulkstenis veido treniņu dienasgrāmatu. Pati izmantoju diezgan plašu funkciju klāstu, ko piedāvā mans pulkstenis – pulss, GPS mērījumi, treniņu datu analīze un veiktspējas mērījumi. Papildus tam sekoju līdzi arī sava miega kvalitātei, izmantojot pulksteņa veiktos mērījumus nakts laikā, tāpēc viedpulkstenis ir uz manas rokas gandrīz visu diennakti,” ar saviem viedpulksteņa lietošanas paradumiem dalās fitnesa trenere.

Vissvarīgākais rādītājs, kuram pievērst uzmanību, ir sirdsdarbības ātrums. Neskatoties uz to, kāda veida treniņš tiek veikts, šī rādītāja uzraudzība gan treniņa laikā, gan pēc tā var palīdzēt ātrāk sasniegt vēlamo rezultātu. Zemāks sirdsdarbības ātrums palīdzēs uzlabot ķermeņa izturību, bet ātrāks – uzlabos sniegumu. Maksimālais pieļaujamais sirdsdarbības ātrums katram cilvēkam var būt ļoti atšķirīgs atkarībā no piekoptā dzīvesveida, fiziskās sagatavotības līmeņa un arī veselības stāvokļa. Viedpulkstenis palīdz nepārsniegt ieteicamās sirdsdarbības ātruma robežas treniņa laikā, tādējādi ļaujot ierīces valkātājam sasniegt labāku rezultātu nepārslogojot sevi līdz spēka izsīkumam.

“Tehnoloģiju izstrādātāji visi kā viens meklē jaunus veidus, kā uzlabot viedpulksteņu lietotāju pieredzi gan treniņu laikā, gan ikdienā. Sirdsdarbības ātrums ir viens no svarīgākajiem veselības un treniņu gaitas rādītājiem, tāpēc, piemēram, jaunais Huawei Watch 3 Pro viedpulkstenis piedāvā sirdsdarbības un miega kvalitātes uzraudzību 24/7, tādējādi sniedzot valkātājam aktuālus datus jebkurā diennakts laikā,” stāsta Aleksandrs Jekimovs, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Taču, lai sasniegtu vēlamos rezultātus, ar modernu viedpulksteni un pāris aktīviem treniņiem vien nepietiks. Ierīces valkātāja spējām atbilstoši izstrādāts plāns palīdzēs labāk novērtēt rezultātus un viedpulkstenis spēs veikt atgādinājumus, balstoties uz sastādītā plāna punktiem. Tiklīdz visi mērķi būs sasniegti, viedpulkstenis sniegs iespēju pārskatīt plānu un izvirzīt jaunus mērķus, neļaujot treniņu ciklam noslēgties pie viena mērķa sasniegšanas, bet gan izaicināt sevi sasniegt augstākas virsotnes.

Viedpulkstenis var būt izcils digitālais asistents dažādās dzīves situācijās, tāpēc pareiza tā izvēle būs vērtīgs ieguldījums gan valkātāja veselības uzraudzībā, gan efektīvāku treniņu rezultātu sasniegšanai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top